Gece Bakım Rutini Adımları

NAVİGASYONGece Bakım Rutini Nedir?Cilt temizliğiPeelingTonik kullanımıGöz ve Çevresi TemizliğiDudak bakımı Gece Bakım Rutini Nedir? Gece bakım rutini, düzenli olarak yapılan ve uyumadan önce cildi temizlemeye ve nemlendirmeye yarayan bir bakım türüdür. Sağlıklı bir cilt için önemli bir adım olmakla beraber birçok faydası bulunmaktadır. Gece yapılan cilt bakımı yağ dengenizi sağlar, yüzünüzü kirlerden arındırır, sivilce ve […]

15.07.2018 - 23:52
15.07.2018 - 23:52
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Gece Bakım Rutini Nedir?

Gece bakım rutini, düzenli olarak yapılan ve uyumadan önce cildi temizlemeye ve nemlendirmeye yarayan bir bakım türüdür. Sağlıklı bir cilt için önemli bir adım olmakla beraber birçok faydası bulunmaktadır.

Gece yapılan cilt bakımı yağ dengenizi sağlar, yüzünüzü kirlerden arındırır, sivilce ve siyah noktaları engeller. Bunlarla beraber kan dolaşımını hızlandırıp daha canlı ve renkli bir ten sunar. Güzel, detaylı ve düzenli yapılan gece rutinleri sonrasında gün içerisinde makyajsız yüzünüzü büyük bir özgüvenle kullanabilirsiniz. Günlük hayatta yıpranan ve cansızlaşan cildimiz için yapabileceğimiz adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar sayesinde daha pürüzsüz, ışıltılı ve canlı bir yüze sahip olacaksınız. Gece bakım rutini her ne kadar yprucu bir günün ardından zor gelse de alıştıktan sonra oldukça keyifli bir neşeli hale gelmektedir.

İşte ideal gece bakım rutini…

gece bakimi

  1. Cilt temizliği

Makyaj yapılan bir günün akşamında ne kadar yorgun olsak da makyaj temizliği unutulmamalıdır. Yatmadan önce makyaj çıkarmak bazen zor gelebilse de oldukça önemlidir. Cilt bakımının ilk ve en önemli adımı cilt temizliğidir. Gün sonunda cildinizde kir veya yağ birikmesi olur. Cilt tipinize uygun bir temizleyici kullanmayı unutmamalısınız. Özellikle yağlı ciltlerin bakımı zor olmaktadır. Yağlı ciltlere bakım önerilerine buradan bakabilirsiniz.

  1. Peeling

Evde bulunan ürünleriniz ile de doğal peeling ürünleri hazırlayabilirsiniz. Cilt temizliğinde etkili olan bu adım aslında düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Peeling işlemi ölü derinin cilt üzerinden temizlenmesi ve altındaki canlı derinin üste çıkarılması işlemidir. Karma ya da yağlı ciltler için haftada 2 – 3 kez yapılan peeling idealdir. Kuru ya da hassas bir cilde sahip iseniz de haftada 1 kez yapabilirsiniz. Cilt tipinize uygun ve cildinizi tahriş etmeyecek bir ürün kullanmayı ihmal etmeyin.

  1. Tonik kullanımı

Tonik kullanımı çok önemli gibi gözükmese de aslında düşünülenin aksine oldukça önemlidir. Cilt temizliğinden ve peeling aşamasından sonra kullanacağınız cilt tipinize uygun bir tonik, gözenekleri sıkılaştırır ve derinlemesine bir temizlik sağlar. Bunların yanında ise temizlik ve ferahlık hissi verir.

gece bakim rutini

  1. Göz ve Çevresi Temizliği

Göz ve çevresi çok hassas bir dokudan oluşmaktadır. Bu sebeple özel ve nazik bir bakım gerektirmektedir. Göz ve çevresi bir insanda ilk dikkat edilen yer olduğu için bakımı önemlidir. Daima nemli ve temiz bırakılmalıdır. Böylelikle doğal ve ışıltılı bir görünüm elde edilebilir. Göz temizliği yapıldıktan sonra uygulayacağınız cilt tipinize uygun bir göz kremi, göz çevrenizin aydınlık olmasını sağlayacaktır.

  1. Dudak bakımı

Özellikle uyku sırasında dudaklar çok kurumaktadır. Bazen bu kurumalar çatlaklara ve kanamalara neden olabilir. Gece yatmadan önce dudaklarınıza nemlendirici sürmeyi unutmayın. Ya da evdeki basit yağlarla ve şekerle oluşturacağınız karışımlar ile kendi dudak bakım sıvınızı yaratabilirsiniz. Örneğin Hindistan cevizi yağı ve esmer şekeri karıştırarak nemlendirici – peeling etkili bir karışım yapabilirsiniz. Böylece gün içerisinde yumuşak ve pürüzsüz dudaklara sahip olabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim