Gaziosmanpaşa’da patlayan buhar kazanı bomba etkisi yarattı

İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde yaşanan olayda bir tekstil firmasına ait buhar kazanı büyük bir gürültü ile patladı.

18.12.2017 - 20:19
18.12.2017 - 20:19
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde yaşanan olayda bir tekstil firmasına ait buhar kazanı büyük bir gürültü ile patlayınca çevrede yaşayan vatandaşlar büyük bir korku yaşadı. Buhar kazanının patlama abı kameralara saniye saniye yansırken ortalık adeta savaş alanına döndü.

Gaziosmanpaşa’da bulunan bir tekstil firmasına ait buhar kazanı büyük ve şiddetli bir gürültü ile patlayınca can pazarı yaşandı. Henüz nedeni belirlenemeyen patlama sonrasında vatandaşlar korku ve paniğe kapılırken parçalan buhar kazanı ise yola düştü. Yaşanan olayda 1 kişi yaralanırken ölen olmaması ise sevinç yaratan tek hadise oldu. Saat 11.30 sıralarında Karayolları Mahallesi 561 Sokak üzerinde bulunan 2 katlı bir tekstil firmasının üst katında yaşanan patlamada buhar kazanı paramparça oldu. Patlamanın şiddetinden dolayı kazan yolun ortasına düştü. Sokakta bulunanlar bu esnada büyük panik ve korku yaşarken 1 kişi de yaralandı.

Buhar Kazanı Patladı

Patlama anı güvenlik kameralarına yansırken ortalık savaş alanını andırdı. Çevredeki binalar ise sokakta bulunan bazı araçların camlarının kırıldığı gözlenirken bir iş yerinin içi ise toz bulutuna döndü. İçeride çalışan işçiler ise panikle kaçmaya çalıştı. Patlama sırasında sokakta bulunanlarda korku içerisinde birbirlerine baktı.

İş yerinin hemen yanında bulunan park durumundaki araçlar ise etrafa yayılan maddelerden nasibini aldı. Büyük hasar meydana getiren buhar kazanının neden patladığı ise henüz bilinmiyor. Polis olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim