Gaziantep’te Kimliği Belirsiz Kişiler Yavru Köpeği Tiner Döküp Yakmak İstedi

Gaziantep'te yavru köpek kimliği belirsiz kişiler tarafından tiner dökülerek yakılmak istendi. Ayakları yanan yavru köpeğin imdadına çevrede bulunan hayvan severler yetişti. Veteriner Kliniği'nde tedavi altına alınan köpeğe Candy ismi verilirken, tedavisi tamamlandıktan sonra sahiplendirileceği öğrenildi.

08.07.2019 - 16:54
08.07.2019 - 17:17
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Gaziantep’te Düztepe Mahallesinde bulunan Çamlık Parkı’nda dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda kimliği belirsiz kişiler yavru köpeğin üzerine tiner dökerek yakmak istedi. Talihsiz köpeğin patileri alevler arasında kalırken çevrede bulunan vatandaşlar hemen yardımına koşarak alevleri söndürdü. Hayvan severler daha sonra da durumu Canlı Hayatı İyileştirme Derneği’ne bildirdi. Dernek görevlileri ihbar üzerine olay yerine gelerek ayakları yanan yavru köpeği aldı. Derneğe ait kliniğe hayvan ambulansı ile götürülen yavru köpeğin tedavisini veteriner Esra Taşkın yaptı. Ayaklarında yanıklar olduğu belirlenen yavru köpek hemen tedavi altına alındı.

Her Yeri Tinere Bulaşmıştı

Köpeğin sağlık durumu hakkında açıklama yapan veteriner Esra Taşkın, ihbar üzerine parka giderek yavru köpeği aldıklarını dile getirdi. Köpeğin kliniğe getirildiğinde durumunun çok kötü olduğunu ve her yerine tiner bulaştığını, patilerinin yanmış olduğunu belirten Taşkın, yavru köpeğin özellikle sağ patisinin altının tamamen yandığını dile getirdi. Köpeğin durumunun oldukça ağır olduğunu ve patileri yandığı için zehirlenme tehlikesi de geçirdiğini belirten Taşkın, gereken tedavileri uyguladıklarını ve şu anda durumunun iyiye gittiğini dile getirdi. Yavru köpeğe Şeker Kız Candy çizgi filminden esinlenerek Candy ismini koyduklarını belirten veteriner Taşkın, tedavisi tamamlandıktan ve tamamen iyileştikten sonra sahiplendirmeyi düşündüklerini dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim