Gazeteci Candaş Tolga Işık: Ekrem İmamoğlu Eylemci İBB Çalışanlarını İşten Çıkarmayacak

İstanbul'da 31 Mart tarihinde yapılan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından belediye önünde eylem yaparak bildiri okuyan İBB çalışanlarının durumunun ne olacağı sorusuna gazeteci Candaş Tolga Işık yanıt verdi.

25.06.2019 - 23:25
26.06.2019 - 11:27
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul’da 31 Mart tarihinde yapılan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından Saraçhane’de bulunan belediye binası önünde eylem yapan ve Ekrem İmamoğlu’nu Belediye Başkanı olarak görmek istemediklerini söyleyen İBB çalışanlarının durumu merak ediliyordu. Ekrem İmamoğlu’nun bir kez daha İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından bu çalışanların işten çıkarılıp çıkarılmayacağı herkes tarafından merak konusu olmuştu. 23 Haziran’da yapılan seçimlerden sonra belediye çalışanlarının işten çıkarılacağı yönünde iddialar da sosyal medyada dolaşmaya başladı.

İmamoğlu’nun Böyle Bir Niyeti Yok

Twitter hesabından bir açıklama yapan gazeteci Candaş Tolga Işık, eylem yapan İBB çalışanlarının işten çıkarılmayacağını ve Ekrem İmamoğlu’nun böyle bir niyeti olmadığını duyurdu. Konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Ekrem İmamoğlu ile görüştüğünü belirten Işık, açıkça seçim sürecinde İBB önünde bildiri okuyan personeli sorduğunu dile getirdi. Ekrem İmamoğlu’nun kendisine verdiği yanıtında hiç kimseye karşı kini olmadığını söylediğini aktaran Işık, İstanbul’a dair hayallerinin olduğunu ve bir an önce görevinin başına geçerek bu hayalleri gerçekleştirmek istediğini aktardı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim