Haber

Galatasaray’ın 5 milyon Euro’ya satın aldığını açıkladığı Luyindama için 12 milyon Euro teklif geldi

Galatasaray 5 milyon Euro karşılığında Standard Liege’den transfer ettiği 25 yaşındaki futbolcu için 3 sezon boyunca toplamda 3 milyon 150 bin Euro garanti ücret ödeyecek.

KAP’a açıklama yapıldı

Galatasaray takımı futbolcunun transferi ile ilgili KAP’a açıklama yaptı. Yapılan açıklamada profesyonel futbolcu Christian Luyindama Nekadio’nun S.A. Standard De Liege ile Galatasaray arasında yapılan sözleşme gereğince, 5 milyon Euro tutarında transfer bedeli ile satın alma opsiyonu kullanılarak oyuncunun transferinin gerçekleştiği belirtildi. Galatasaray açıklamasının devamında 2019-2020 sezonundan başlamak üzere futbolcuya üç sezon boyunca yıllık net 1.050.000 Euro sabit transfer ücreti ödeneceğini duyurdu.

12 milyon Euro teklif edildi

Galatasaray’ın sözleşmesinde bulunan 5 milyon Euro’luk opsiyon maddesini kullanarak bonservisine aldığı futbolcu hakkında Fransa’da sonundan bomba gibi bir iddia ortaya atıldı. Fransa basınında yer alan habere göre Aston Villa takımı Galatasaray’ın yeni futbolcusu Luyindama için 12 milyon Euro teklif yaptı.  Galatasaray’ın futbolcuyu satmaya sıcak baktığı ancak 15 milyon Euro istediği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu