Dizi FragmanlarıSinemaSosyal MedyaTelevizyonYabancı Diziler

Gain Platformunda Mutlaka İzlemeniz Gereken Birbirinden Farklı Türde En İyi Dizi ve Filmler

Gain, yerli dijital platformlar arasında geniş bir dizi ve film kütüphanesine ev sahipliği yapıyor.

Platformun zengin içeriği arasında özellikle orijinal yerli diziler, festival filmleri, romantik komediler, aksiyon ve macera yapımları ile gizem türündeki eserler dikkat çekiyor. İşte Gain’de keşfedebileceğiniz en iyi dizi ve film önerileri! 👇

Kaynak: 1

1. Eiffel

2021 yapımı ‘Eiffel’, dram ve romantik türünde bir film. Eiffel Kulesi’nin bilinmeyen hikayesini izleyicisine sunuyor. Filmin ana teması, kuleyi inşa etmeyi planlayan Mimar Gustave Eiffel’in kavuşamadığı aşkı Adrianne ile yaşadıklarıdır. Martin Bourboulon’un yönetmenliğini yaptığı bu film, Gain’de izleyebileceğiniz en iyi dram ve romantik filmlerden biri.

IMDb: 6.2

2. Dünya Bu

Dizi, Gazapizm’in ‘Dünya Bu’ adlı şarkısından esinlenerek hazırlanmıştır. Tek bir dünyada 32 farklı hikayeye tanıklık ediyoruz. Absürtlüklerle dolu bu hikayelerde modadan anlayan polisler, gizemli anneler ve kadın ruhunu anlama yeteneğine sahip çamaşır makineleri var. Başrollerde Ali Erkazan, Berrak Tüzünataç ve Bülent Şakrak gibi isimleri görmekteyiz. Dizi, olumlu yorumlarla Gain platformunun en iyileri arasında yer alıyor.

IMDb: 6.3

3. The Guilty

Bir acil durum operatörünün, kaçırılan bir kadınla ilişkili olan tehlikeli bir durumu çözme macerasını izliyoruz. Aksiyon severlerin beğeneceği bu film, Antoine Fuqua’nın yönetiminde karşımıza çıkıyor.

IMDb: 6.3

4. Aslında Özgürsün

Gazeteci ve yazar Duygu Asena’nın romanından uyarlanan bu dizi, 40 yaşlarında iki çocukluk arkadaşı Belgin ve Berna’nın özgürlük ve kimlik arayışlarını anlatıyor. Başrollerini Deniz Çakır ve Bade İşçil üstleniyor.

IMDb: 6.5

5. Etkileyici

Bu suç ve drama dizisinde popüler futbolcu Emre Kunda ile skandala karışan fenomen Leyla’nın toplum ve medya tarafından maruz kaldığı linç süreci anlatılıyor.

IMDb: 6.5

6. Özelden Yürüyenler

Romantik komedi sevenler için ideal bir dizi. Arkadaşlık grupları arasındaki mesajlaşmalar üzerinden ilerleyen bu dizide Cem’in, ofiste yeni tanıştığı Sinem’e yaklaşımı ve arkadaşlarının taktikleri ele alınıyor.

IMDb: 6.9

7. Wrath of Man

Jason Statham başrollü, Guy Ritchie yönetmenliğindeki aksiyon dolu ‘Wrath of Man’, Gain’de izleyebileceğiniz filmler arasında öne çıkıyor. Film, oğlunun ölümüne sebep olanları bulma amacıyla bir özel güvenlik şirketinde çalışmaya başlayan bir adamın hikayesini anlatıyor. Adam, soygunları engellerken asıl amacını kimseye belli etmemeye çalışıyor.

IMDb: 7.1

8. Terapist

Gain platformunun yedi bölümlük mini dizisi ‘Terapist’, kişilik bozuklukları ve psikotik hastalıklar konusunda uzman Çetin Düztaş’ın hayatının, karısının ölümüyle nasıl altüst olduğunu ele alıyor. Katilin peşine düşen Çetin, danışanlarından birinin katil olduğunu öğrenir.

IMDb: 7.2

9. Cezailer

Psikiyatrist Mert Güngel, bir deney için hastaneye yatar ancak bu deney onun için beklenmedik bir kabusa dönüşür. Bu hikaye aslında ABD’li Psikiyatr David Rosenhan’ın gerçek deneyinden esinlenmiştir. Mert, bu deneyi Türkiye’de gerçekleştiriyor.

IMDb: 7.2

10. New Blood

Anthony Horowitz’un senaryosunu yazdığı ‘New Blood’ dizisi, iki dedektifin birbiriyle alakasız iki yasa dışı olay için iş birliği yapmasını konu alıyor. Dizi, yasa dışı işler yürüten bir ilaç firmasının karşısındaki mücadeleyi izleyicisine sunuyor. Haluk Bilginer, John Malik isimli karanlık bir iş adamını canlandırıyor. Tek sezonluk bu dizi, dedektiflik temalı dizileri sevenler için ideal.

IMDb: 7.3

11. In Plain Sight

Gerçek bir hikayeye dayanan ‘In Plain Sight’, 1927-1958 yılları arasında yaşayan katil Peter Manuel’in Dedektif William Muncie tarafından nasıl yakalandığını anlatıyor. Bu üç bölümlük mini dizi, dedektiflik temalı dizi sevenler için oldukça dikkat çekici.

IMDb: 7.4

12. Another Round

Film, dört öğretmenin günlük hayatlarına belirli bir miktarda alkolü dahil ederek yaşamlarında ne gibi değişiklikler olacağını araştırdığı bir deneyi konu alıyor. Hem alkolün etkileri hem de dostluk teması işleniyor.

IMDb: 7.7

13. The Motorcycle Diaries

Ernesto ‘Che’ Guevara’nın gençliğindeki motosiklet yolculuğunu anlatan bu film, onun Marksist devrimci olmadan önceki haliyle Güney Amerika’yı keşfetmesini konu alır. Bu yolculuk, Guevara’nın hayatında önemli bir dönüm noktasıdır ve ona dünyanın adaletsizliklerini gösterir.

IMDb: 7.7

14. 10 Bin Adım

Gain platformunun öne çıkan yapımlarından bu komedi-drama dizisinde, iki eski sevgili olan Ezgi ve Mehmet, her gün birlikte 10 bin adım atmayı hedefler.

IMDb: 7.8

15. The Diving Bell and the Butterfly

Dram türündeki bu film, Elle dergisinin editörü Jean-Dominique Bauby’nin tamamen felç olmuş bedeniyle yaşam mücadelesini anlatıyor. Onu dünyaya bağlayan tek şey sol gözüdür.

IMDb: 8.0

16. Metot

Gizem ve drama ağırlıklı bu mini dizi, iş görüşmesi için çağrılan dört adayın karanlık ve acımasız bir sınavla karşılaşmasını konu alıyor.

IMDb: 8.1

17. The Secret in Their Eyes

Oscar ödüllü ‘The Secret in Their Eyes’, eski bir sorgu müfettişinin bir davayı tekrar ele alarak yazmaya karar verdiği bir romanın hikayesini anlatıyor. Film, Esposito’nun bu suçu yeniden aydınlatma çabasını ve arka planda gelişen bir aşk hikayesini izleyiciye sunuyor. Gain’de izleyebileceğiniz en iyi filmler arasında.

IMDb: 8.2

18. Ayak İşleri

Evren ve Vedat, iki zıt karakter. Bu ikilinin, patronlarından gelen ilginç görevleri yerine getirme çabaları ekranlara geliyor. Komedinin yanı sıra aksiyon ve macera da barındıran bu yapım, Caner Özyurtlu yönetiminde izleyiciyle buluşuyor. 3 sezondan oluşan dizi, toplamda 30 bölümle son buldu.

IMDb: 8.3

Siz hangisini izlemek istersiniz?

Kaynak: https://onedio.com/haber/gain-platformunda-mutlaka-izlemeniz-gereken-birbirinden-farkli-turde-en-iyi-dizi-ve-filmler-1173218

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu