Freddie Mercury Kimdir? Hayatı ve Ölümü Nasıldır?

NAVİGASYONFreddie Mercury Kimdir?Freddie Mercury’nin HayatıFreddie Mercury’nin Çocukluk YıllarıFreddie Mercury’nin Özel HayatıFreddie Mercury’nin ÖlümüFreddie Mercury Hakkında İlginç Gerçekler Freddie Mercury Kimdir? Freddie Mercury, 5 Eylül 1946 tarihinde Zanzibar’da doğmuştur. Gerçek ismi Farrokh Bulsara’dır. Pek çok insan onu Queen’deki başarısı, sahne şovları ve güçlü sesi ile bilmektedir. Mercury’nin diğer rock efsanelerinden farkı ise müzik türlerini karıştırıp yeni […]

02.07.2018 - 0:03
24.07.2018 - 16:54
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Freddie Mercury Kimdir?

Freddie Mercury, 5 Eylül 1946 tarihinde Zanzibar’da doğmuştur. Gerçek ismi Farrokh Bulsara’dır. Pek çok insan onu Queen’deki başarısı, sahne şovları ve güçlü sesi ile bilmektedir. Mercury’nin diğer rock efsanelerinden farkı ise müzik türlerini karıştırıp yeni bir tarz elde etmesidir. Genelde opera ve rock tarzlarını karıştırarak kullanır. “Bohemian Rhapsody”, “Somebody to Love”, “Don’t Stop Me Now” insanlar tarafından en çok bilinen parçalarındandır.
Güçlü bir özgüvene ve çok fazla cesarete sahip olan Mercury, dış görünüşü ile de adından söz ettirmiştir. Hem grup hem de solo çalışmaları yapmıştır. Mercury’nin kazandığı sıfatlardan birisi de İlk Asyalı Rock Star olmasıdır.
O dönemin en çok okunan müzik dergileri tarafından defalarca en iyi erkek sanatçı olarak seçilmiş ve listelerde hep ilk sıralarda yer almıştır. Freddie Mercury’nin Queen ile 300 milyon satış başarısı bulunmaktadır.

Freddie Mercury

Freddie Mercury’nin Hayatı

Freddie Mercury, başarılarla dolu ve parlayan bir hayata sahipti. Buna rağmen cinsel tercihi ile dönemin şartlarında fazlasıyla sansasyonel olmuştur. Açık sözlülüğü ile de bilinen Freddie Mercury’nin dolu dolu yaşadığı bir hayatı olmuştur.

Freddie Mercury’nin Çocukluk Yılları

Freddie Mercury, Paris kökenli bir aileye sahiptir. Şu an Tanzanya’ya bağlı olan Zanzibar adasında hayata gözlerini açmıştır. Bir tane kız kardeşi bulunmaktadır.
Mercury, Hindistan Bombay bölgesinde yatılı okula gönderildi. Burada piyano çalmayı öğrendi ve ilk grubu olan The Hectics’e katıldı. Çocukluğunun çoğu kısmını Hindistan’da geçirdi. Ardından 1964 yılında gerçekleşen Zanzibar devrimi dolayısıyla 17 yaşındayken ailesiyle İngiltere’ye yerleştiler. Sonrasında Art College adlı bir okulda Sanat ve Grafik Tasarım bölümünden diploma kazandı.

Freddie Mercury hayatı

Freddie Mercury’nin Özel Hayatı

Mercury, çok uzun bir süre boyunda Mary Austin adlı kadınla birlikte oldu. Tüm bu ilişkisinde, basına karşı her daim açık sözlü oldu. Ardından 70’li yıllarda verdiği bir röportajla eşcinsel olduğunu açıkladı. Sonrasında ise Austin ile arkadaş kalmayı başardılar.
Freddie Mercury, 1983 yılında Jim Hutton’a aşık olduğunu açıkladı. Hutton, Mercury’nin ölümüne 6 sene kala onunla birlikteydi. Hastalığında ona bakmış ve ölümünde ise yanında kalmıştır. Mercury onu kocası olarak görmekteydi.

Freddie Mercury’nin Ölümü

Freddie Mercury, 1987’nin baharında AİDS hastalığı olduğunu öğrendi. Ancak o sene verdiği röportajlarda aksini iddia etti. Buna rağmen basın, bu olayın peşini bırakmadı. Yaşamının son senelerinde ise cılız görünüşü adeta hastalığını belli ediyordu.
22 Kasım 1991 yılında Mercury, vokalist olduğu grubu Queen’in menajeri olan Jim Beach’i evine çağırdı ve ertesi gün için bir basın açıklaması için hazırlandılar ve yapılan açıklamada resmen AİDS taşıdığını itiraf etti.
Bu açıklamanın 24 saat sonrasında ise erkek arkadaşının kollarında hayatını kaybetti. O sırada 45 yaşındaydı.

Freddie mercury kız arkadaşı

Freddie Mercury Hakkında İlginç Gerçekler

1. Freddie Mercury aslında bir Zerdüşt’tür.
2. Queen grubuna ise sonradan katıldı.
3. Mercury, çenesinin yapısından çok rahatsızdı. Buna rağmen estetik ameliyatı reddetti. Çünkü bu ameliyatın sesini etkileyeceğini düşünüyordu.
4. Mercury, lamasını stüdyoya sokmak istediği için Michael Jackson ile tartıştı.
5. Prenses Diana ile beraber gay bara gittiler.
6. Kedisi için çıkardığı bir solo albümü vardır. İsmi ise Bad Guy.
7. Queen’in albümünü o tasarladı.
8. Tüm varlığını kız arkadaşı Mary Austin’e bıraktı.
9. Okuduğu dönemlerde modellik yaparak para kazanıyordu.
10. Mercury’nin mezarının yeri bilinmemektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim