Kadın

Fokus Ultrason İle Yüz Germe Uygulaması

Fokus Ultrason ile Yüz germe nedir?

Zaman içerisinde, yaşlanmanın etkisiyle cilt sağlığını kaybeder. Buna bağlı olarak; yüz,boyun ve kaş bölgelerinde sarkmalar meydana gelir. Özellikle yüz bölgesinde hissedilen bu belirtiler,can sıkıcı olmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte,estetik dünyasında da hızla değişmeler oluyor. Bunlardan en yenisi de Fokus ultrason ile estetik uygulaması. Uygulamanın tercih edilebilir olmasındaki en önemli pay,cerrahi operasyon gerektirmemesi. Herhangi bir kesi işlemi gerçekleştirilmeden yapılan bu estetik yöntemi, sarkan bölgelerin sıkılaştırılmasında başarılı sonuçlar sağlıyor.

Fokus ultrason uygulaması nasıl uygulanır?

Fokus ultrason yöntemi ile cilt dokusuna ses dalgaları gönderilir. İşlem, 9 mm kadar kullanılan özel başlıklarla uygulanmaktadır. Cildin 3 ile 9 mm altına ulaşılarak sıkılaştırma işlemi sağlanır. İşlem cilt altına inilerek yapıldığı için, diğer lazer uygulamalarına göre, daha etkili sonuçlar alınmaktadır. Kullanılan termal enerji sayesinde, cilt dokusunda yeni kolajen üretimi sağlanır. Tedavi sürecinde cildin dış yüzeyi etkilenmez. Ancak uygulamanın, konusunda uzman estetik cerrah tarafından yapılması gerekmektedir. Bu sayede, kaş, alın ve yüz bölgesinde meydana gelen deformasyonlar giderilmektedir. Doktorlar, cilt germe uygulamasından 1 ay sonra,mikro iğneleme, dolgu ya da botoks gibi uygulamaları tavsiye etmektedir. Bu sayede,  cildin daha esnek görünmesi ve etki süresinin artması sağlanır.

 

Uygulama ne kadar sürmektedir?

Uygulama süresi, cilt tipine ve uygulanacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Bu süre, 30 ile 60 dakika arası değişmektedir. Fokus ultrason uygulamasının etkileri günden güne görülmektedir. Belirgin etkilerin görülmesi, 45 günden sonra başlar. Uygulama tamamlandıktan sonra, 2 yıla kadar etkisi sürmektedir.

Kimler için uygundur?

Yüz, boyun ve kaş bölgesinde sarkma olan kişiler fokus ultrason yöntemini yaptırabilir. 40-63 yaş arası kişiler için uygulama,olumlu sonuçlar vermektedir. Ancak, cilt yapısı ince ve kuru olan kişilerin bu estetik yöntemini uygulaması önerilmez. Nem dengesi bozuk ciltlerde, bu germe işlemi olumlu sonuçlar vermemektedir.

Kimler fokus ultrason uygulaması için uygun değildir?

  • Yüzünde enfeksiyon olan kişiler,
  • Stent ya da kalp pili olan kişiler,
  • Kan pıhtılaşmasını engelleyici hastalığı olan kişiler,
  • Bağışıklık sistemi düşük olan kişiler,
  • Çok kuru ve ince cilt yapısına sahip kişiler,
  • Epilepsi hastaları,
  • Şeker hastalığı olan kişiler,
  • 18 yaşın altında olan kişiler,
  • Hamileler için bu yöntem uygun değildir.
[su_accordion][su_spoiler title=”KAYNAKLAR” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”Kaynaklar” class=””]
  • www.posta.com.tr[/su_spoiler] [/su_accordion]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu