Flynn Yalan Söylediğini İtiraf Etti

ABD Başkanı Trump’a bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Flynn, FBI’a yalan söylediğini açıkladı.

02.12.2017 - 8:04
02.12.2017 - 8:04
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın başkan olmasıyla birlikte Ulusal Güvenlik Danışmanlığı görevine gelen Michael Flynn, yaşanan olaylar ve çıkan iddialar sonrasında görevinden istifa etmişti. Yaşanılan olaylar sonrası soruşturma geçiren Flynn, mahkeme heyeti karşısında işlediği suçlardan bazılarını itiraf etti.

Bilindiği üzere Michael Flynn’in FBI’a yalan söylediği ve Rusyalı yetkililer ile de görüştüğü iddia edilmişti. Yaşanılan olaylar sonrasında ise Michael Flynn istifa etmeye karar vermişti. Yaşanılan olaylar sonrasında ise Savcı Robert Mueller tarafından soruşturma başlatılmıştı. Hazırlanan iddianame sonrasında mahkemeye çıkan Flynn ise itiraf ederek suçlarını kabul etti.

‘FBI’a Yalan Söyledim’

İşlediği suçlar hakkında itirafçı olan Flynn, ‘Rus yetkililer ile Trump döneminden önce de görüşmeler yaptım. Ancak FBI tarafından sorulduğunda kendilerine yalan söyledim. Suçumu kabul ediyorum. Yaşanılanların Donald Trump ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. Yaşanılanların yanlış olduğunu biliyordum ve düzeltmek için elimden geleni yaptım’ dedi.

Yaşanılan itiraflar sonrasında ise Flynn’in yaptığı anlaşmaların bir yandan da Türkiye’yi etkilediği belirtiliyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde de Flynn’den bağımsız olarak İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf da ABD’de itirafçı olarak Türkiye’de verdiği rüşvetleri itiraf etmişti. Yaşanılan olaylar sonrasında ise Türk yetkililer tarafından peş peşe açıklamalar gelmiş ve savcılık tarafından da soruşturmalar başlatılmıştı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim