Flynn Yalan Söylediğini İtiraf Etti

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
2 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın başkan olmasıyla birlikte Ulusal Güvenlik Danışmanlığı görevine gelen Michael Flynn, yaşanan olaylar ve çıkan iddialar sonrasında görevinden istifa etmişti. Yaşanılan olaylar sonrası soruşturma geçiren Flynn, mahkeme heyeti karşısında işlediği suçlardan bazılarını itiraf etti.

Bilindiği üzere Michael Flynn’in FBI’a yalan söylediği ve Rusyalı yetkililer ile de görüştüğü iddia edilmişti. Yaşanılan olaylar sonrasında ise Michael Flynn istifa etmeye karar vermişti. Yaşanılan olaylar sonrasında ise Savcı Robert Mueller tarafından soruşturma başlatılmıştı. Hazırlanan iddianame sonrasında mahkemeye çıkan Flynn ise itiraf ederek suçlarını kabul etti.

‘FBI’a Yalan Söyledim’

İşlediği suçlar hakkında itirafçı olan Flynn, ‘Rus yetkililer ile Trump döneminden önce de görüşmeler yaptım. Ancak FBI tarafından sorulduğunda kendilerine yalan söyledim. Suçumu kabul ediyorum. Yaşanılanların Donald Trump ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. Yaşanılanların yanlış olduğunu biliyordum ve düzeltmek için elimden geleni yaptım’ dedi.

Yaşanılan itiraflar sonrasında ise Flynn’in yaptığı anlaşmaların bir yandan da Türkiye’yi etkilediği belirtiliyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde de Flynn’den bağımsız olarak İran asıllı Türk iş adamı Rıza Sarraf da ABD’de itirafçı olarak Türkiye’de verdiği rüşvetleri itiraf etmişti. Yaşanılan olaylar sonrasında ise Türk yetkililer tarafından peş peşe açıklamalar gelmiş ve savcılık tarafından da soruşturmalar başlatılmıştı.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com