Firefox Tarayıcısı Yeni Güncellemeyle Bir İlke İmza Atacak

En fazla kullanılan tarayıcıların başında Chrome gelse de diğer tarayıcı programları olan Firefox, Edge ve Opera da kullanıcı deneyimini ve kullanım oranlarını artırmak için sürekli olarak yeni güncellemeler yapıyor. En fazla güncelleme yapan tarayıcıların başında ise Firefox geliyor. Firefox’a gelen son güncellemeyle birlikte program çalışmadan bile kendini yenileyebilecek.Chrome’un kullanım oranınındaki düşüşün temel sebebi, programın çok […]

24.06.2019 - 17:29
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

En fazla kullanılan tarayıcıların başında Chrome gelse de diğer tarayıcı programları olan Firefox, Edge ve Opera da kullanıcı deneyimini ve kullanım oranlarını artırmak için sürekli olarak yeni güncellemeler yapıyor. En fazla güncelleme yapan tarayıcıların başında ise Firefox geliyor. Firefox’a gelen son güncellemeyle birlikte program çalışmadan bile kendini yenileyebilecek.Chrome’un kullanım oranınındaki düşüşün temel sebebi, programın çok fazla kaynak tüketimi yapması. Google şirketi bu konuda birçok çalışmaya imza atsa da yapılan test sonuçlarına göre Chrome’un kaynak tüketimi hala daha rakiplerinin üstünde.

FIREFOX, MICROSOFT’UN TEKNOLOJİSİNİ KULLANACAK

Firefox ise bu dezavantajı kendi lehine kullanabilmek için büyük mücadele veriyor.Firefox’un bu güncellemeyi yaparken kullandığı teknoloji ise Microsoft’a ait. Microsoft’un geliştirmiş olduğu Background Intelligent Service teknolojisi sayesinde programlar çalışmadan bile kendilerini güncelleyebiliyor. Firefox’tan sonra benzer teknolojinin Edge tarafından da kullanılması planlanıyor çünkü Edge ile mevcut teknolojiyi geliştiren şirket aynı. Firefox 70 adı verilen bu güncellemenin test aşamaları devam ederken, mevcut güncelleme de kullanıcı memnuniyetini artırmak için yeni özelliklerinde devreye girmesi bekleniyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim