Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Fırat Erez kimdir? İslam dini için söyledikleri sosyal medyayı çalkaladı

Eklenme:
 Fırat Erez kimdir? İslam dini için söyledikleri sosyal medyayı çalkaladı

Fırat Erez kimdir? Sosyal medyada yaptığı paylaşımlar bugün gündeme oturan Fırat Erez herkes tarafından araştırılıyor. Yazar ve fotoğrafçı olan ve sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İslam dinine ağır hakaretlerde bulunan Fırat Erez kimdir, nereli ve kaç yaşında gibi soruların yanıtlarını merak eden vatandaşlar arama motorları üzerinden bu sorulara cevap arıyor. Peki Fırat Erez kimdir? İslam dini için ne dedi?

Fırat Erez kimdir sorusunun yanıtı bugün arama motorlarında en çok arananlar arasına girdi. Sosyal medya hesabından İslam dinine ve Hz. Muhammed’e ağır hakaret içeren paylaşımlar yapan Fırat Erez günün en çok konuşulanları arasında yer alıyor. Sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çeken Fırat Erez İslam dini ile ilgili ne söyledi de merak ediliyor. Peki Fırat Erez kimdir? İslam dinine hakaret etti mi?

Fırat Erez kimdir?

Aydın’da 1964 yılında dünyaya gelen Fırat Erez Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Deniz biyolojisi mezunudur. 1986 yılından itibaren profesyonel reklam fotoğrafçılığı ile uğraşmaya başlayan ve aynı zamanda yazar olan Fırat Erez yıllarca solun farklı frekasyonları içinde yer almış bir isimdir. Antalya’da hayatına devam eden reklam fotoğrafçılığı ile uğraşan Fırat Erez, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla bir anda tepkilerin odağı haline geldi. İslam dinine ağır hakaretler içeren paylaşımlar yapan ve aynı zamanda Hazreti Muhammed için akaretlerde bulunan Fırat Erez için birçok sosyal medya kullanıcısı tepkilerini dile getirirken aynı zamanda halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği ve İslam dinini aşağıladığı gerekçesiyle emniyetin işlem yapılması talep edildi.

Fırat Erez İslam dinine hakaret etti mi?

Fotoğrafçı ve yazar olan Fırat Erez Twitter hesabından yaptığı açıklamada “İslam ahlaksızlıktır, Muhammed ahlaksızdır, takip ahlaksızdır” ifadelerini kullandı. Ardından sosyal medya kullanıcılarından gelen tepkiler üzerine bir paylaşım daha yapan Erez, ”Nefret değil bu. Bu karar. İslam ahlaksızdır. Peygamberi, Allah’a onu koruyamamıştır. İslam ahlakları yerine yaşamamıştır, aşamaz, günde beş vakit domalarak gerçeğe varamazsınız. Net, açık ve acı.” ifadelerini kullandı.

fırat erez

Tepki gelince çark etti

Sosyal medya kullanıcılarının tepkilerini yükselmesi ve birçok kişinin de emniyete şikayet etmesinin ardından çark eden Fırat Erez bu defa da sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaparak; “Yanlış mı? Evet. Evet ama bu bir deneydi. Neden doğru olduğunu ispatlamak için sıraya girdiniz? neden denize sahip çıkamıyorsunuz?” ifadelerini kullandı.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Demet ve Alişan’ın konuğu Tuğçe Kandemir kimdir, kaç yaşında?
10 09 2020 - 10:09
Elif Sarı kimdir? Sosyal medya üzerinden bebeğini satıyor
25 08 2020 - 11:49
FOX Ana Haber’in yeni spikeri Selçuk Tepeli kimdir?
25 08 2020 - 10:09
Kuaförüm Sensin sunucusu Çiğdem Batur kimdir kaç yaşında? Instagram adresi ne?
22 08 2020 - 11:34
Meral Niron kimdir? Meral Niron neden öldü?
13 08 2020 - 14:46
İnci Yeşilyurt kimdir? Kaç yaşında ve ne iş yapıyor?
13 08 2020 - 10:11
Yorum Yap