Filipinler’de 280 yolcu kapasiteli feribot faciası

Yorum Yap
30 sn okuma süresi
21 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Filipinler Sahil Güvenlik tarafından yapılan duyuruda, içerisinde 251 kişinin bulunduğu feribotun başkent Manila’nın yaklaşık 70 kilometre doğusunda alabora olarak battığını açıklandı. Yetkililer can kaybının çok olmasından kaygı duyuyor.

Can kaybı ile ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmazken, yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre kazada en az 3 kişinin yaşamını yitirdiği belirtiliyor. Bölgede arama ve kurtarma çalışmaları başlatılırken, kötü hava koşulları nedeniyle zorluk yaşandığı öğrenildi. Feribotun batma nedenine ilişkin olarak kamuoyuna herhangi bir kaza nedeni açıklanmadı.

Yetkililer Açıklama Yaptı

Filipinler Sahil Güvenlik botları ve ordu helikopterlerinin arama-kurtarma çalışmalarına katıldığını belirten Filipinler Sahil Güvenlik Sözcüsü Armand Balilo, kayıplar hakkında bazı bilgiler bulunduğunu, ancak henüz tam olarak net bir rakam elde edilemediğini söyledi. Filipinler’de yolcu feribotlarının genellikle aşırı yüklü olduğunu hatırlatan Balilo, batan feribotun 280 yolcu taşıma kapasiteli olduğunu ve böyle bir durumun olmadığını aktardı.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com