Filipinler’de 280 yolcu kapasiteli feribot faciası

Filipinler Sahil Güvenlik tarafından yapılan duyuruda, içerisinde 251 kişinin bulunduğu feribotun alabora olarak battığını açıklandı.

21.12.2017 - 12:15
21.12.2017 - 12:15
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Filipinler Sahil Güvenlik tarafından yapılan duyuruda, içerisinde 251 kişinin bulunduğu feribotun başkent Manila’nın yaklaşık 70 kilometre doğusunda alabora olarak battığını açıklandı. Yetkililer can kaybının çok olmasından kaygı duyuyor.

Can kaybı ile ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmazken, yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre kazada en az 3 kişinin yaşamını yitirdiği belirtiliyor. Bölgede arama ve kurtarma çalışmaları başlatılırken, kötü hava koşulları nedeniyle zorluk yaşandığı öğrenildi. Feribotun batma nedenine ilişkin olarak kamuoyuna herhangi bir kaza nedeni açıklanmadı.

Yetkililer Açıklama Yaptı

Filipinler Sahil Güvenlik botları ve ordu helikopterlerinin arama-kurtarma çalışmalarına katıldığını belirten Filipinler Sahil Güvenlik Sözcüsü Armand Balilo, kayıplar hakkında bazı bilgiler bulunduğunu, ancak henüz tam olarak net bir rakam elde edilemediğini söyledi. Filipinler’de yolcu feribotlarının genellikle aşırı yüklü olduğunu hatırlatan Balilo, batan feribotun 280 yolcu taşıma kapasiteli olduğunu ve böyle bir durumun olmadığını aktardı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim