Fikret Orman’dan son dakika Cenk Tosun açıklaması

İngiltere'ye giderek oyuncu baktığını ifade eden Fikret Orman burada Evertonlu yöneticiler ile görüştüğünü doğruladı.

04.01.2018 - 13:18
04.01.2018 - 13:18
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Cenk Tosun transferi konusunda bazı açıklamalarda bulundu. İngiltere’ye giderek oyuncu baktığını ifade eden Fikret Orman burada Evertonlu yöneticiler ile görüşüp görüşmediğini ise henüz doğrulamadı.

Spor Toto Süper Lig takımlarından Beşiktaş’tan ayrılması beklenen Cenk Tosun’un Everton’a transferi an meselesi haline gelirken sık sık yapılan son dakika açıklamalarına göre transferin artık tamamen bittiği ve taraflarında anlaşmaya yakın oldukları ifade edildi. Cenk Tosun’un Everton’a transferi için 28 milyon Euro bonservis bedeli ile Everton ile anlaşmaya varan Beşiktaş’ta konu hakkında bazı açıklamalarda bulunan Başkan Fikret Orman, “Bizim kadar Cenk’in düşüncesine de saygımız oldukça sonsuz. Biz onun için her zaman en iyisini istiyoruz. Cenk bize gitmek istediğini söyledi ve biz de ona kolaylık sağladık. İstediğimiz rakamları bulduğumuzu söyleyebilirim. Artık bu işte resmen sona gelindi.” dedi.

Bedeli 28 Milyon Euro

NTV Spor ise transferin 27 milyon euro karşılığında sona erdiğini duyururken Everton, transfer ücretinin 25 milyon Euro’sunu peşin olarak öderken kalan 2 milyon Euro’sunun ise bonus olduğunu performansa göre değişeceği belirtildi. 3 yıl önce Gaziantep’ten bedelsiz gelen Cenk Tosun, bu sezon özellikle Şampiyonlar Ligi’nde attığı gollerle Avrupa kulüplerini peşinden koşturmayı başarmıştı. Böylece Cenk Tosun, Türk futbol tarihine de geçmiş oldu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim