FETÖ’cülerin Yeni Mesajlaşma Uygulaması Tespit Edildi

Sürdürülen operasyon sonrasında güvenlik güçleri tarafından yeni FETÖ uygulaması tespit edildi.

22.11.2017 - 22:36
16.06.2019 - 20:04
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

15 Temmuz darbe girişimi sonrası arttırılan operasyonlar devam ediyor. Bilindiği üzere Fethullahçı Terör Örgütü’ne bağlı askerler darbe girişiminde bulunmuş ve vatandaşların da yardımı ile darbe püskürtülmüştü. 15 Temmuz gününde başlatılan soruşturmalar ve OHAL sonrasında ise her geçen gün yeni tutuklamalar yapılmaya devam ediliyor.

İlk yapılan operasyonlarda ise Fethullahçı Terör Örgütü’ne mensup bireylerin bazı haberleşme programları kullandığı belirtilmişti. Bu programlar arasında en fazla dikkat çeken ByLock olurken, bunun yanı sıra Eagle gibi uygulamaların da tercih edildiği açıklandı. Yapılan son çalışmalar sonrasında ise gerçekleştirilen operasyonun ardından gözaltına alınan bireylerin cep telefonunda farklı uygulamalar bulunduğu belirtildi.

Yeni Bir Haberleşme Yöntemi Bulundu

Geçtiğimiz günlerde alınan istihbaratlar sonrasında Ege Bölgesi’ndeki FETÖ yapılanmasını çökertmek amacıyla İzmir merkezli olmak üzere çeşitli bölgelerde operasyonlar düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyonların ardından 10 kişi gözaltına alınırken, bunun yanı sıra çok sayıda örgütsel doküman ve 64 bin dolar ile 150 bin Türk Lirası para ele geçirildiği belirtildi. Öte yandan zanlılar üzerinde yapılan incelemeler sonrasında telefonlarında haberleşmek için yeni bir uygulama kullandıkları da açıklandı.

Ekipler yeni sistemi deşifre etmek için çeşitli araştırmalar yaparken, uygulama hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Önümüzdeki günlerde ise araştırmalar tamamlandıktan sonra uygulama ile ilgili bilgilerin kamuoyu ile paylaşılacağı düşünülüyor.

FETÖ şüphesiyle gözaltına alınan bireylerin emniyetteki işlemleri ise sürüyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim