FETÖ’cü Yüzbaşı Burak Akın itiraf etti

FETÖ'cü olduğunu itiraf ederek teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Yaşar Güler'in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın'ın ifadesi doğrultusunda 2 subay gözaltına alındı.

01.01.2018 - 23:30
02.01.2018 - 2:51
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

FETÖ’cü olduğunu itiraf ederek teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Yaşar Güler’in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın’ın ifadesi doğrultusunda derhal harekete geçildi. FETÖ terör örgütüne üye oldukları belirlenen 2 subay daha polis tarafından gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek FETÖ’cüyüm dedikten sonra teslim olan ve ardından ifadesi alınan Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Yaşar Güler’in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın’ın ifadeleri doğrultusunda 2 subayın daha gözaltına alındığı belirtildi. Alınan son bilgiler ışığında geçen 27 Aralık’ta Ankara Emniyet Müdürlüğüne giderek FETÖ üyesi olduğunu itiraf eden Akın’ın sorgusunun halen devam ettiği kaydedildi.

Yüzbaşı Teslim Oldu

Burak Akın’a hangi baskılara maruz kaldığı sorulurken ne tür taleplerle karşı karşıya kaldığı yönünde soruların sorulması dikkatlerden kaçmadı. Akın ifadesinde, örgüt içerisinde aldığı görevler ve kendisinden sorumlu olanlarla ilgili kapsamlı bilgiler verirken itirafından 2 subayın daha FETÖ üyesi olduklarını belirtti. Sorgudan alınan bilgilerle harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Akın’ın ifadesinde belirttiği ve halem görevde olan 2 subayı daha gözaltına alarak ifadelerine başvurdu.

Yüzbaşı Burak Akın’ın da içinde bulunduğu şüphelilerin ankesörlü telefonlar aracılığı ile şifreli iletişime geçtikleri ve gizli görüşmeler yaptıktan sonra da detayları aktardıkları ifade edildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim