FETÖ’cü Burak Akın’dan itiraf

FETÖ’cü olduğunu itiraf ederek teslim olan Yüzbaşı Burak Akın firarilerin fotoğraflarını tek tek göstererek her şeyi ifşa etti. Burak Akın ayrıca sorgusunda FETÖ’nün bir türlü peşini bırakmadığını ve onlardan kurtulmak için itirafçı olduğunu dile getirdi. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında vurularak kahraman ilan edilen ardından da FETÖ’cü olduğunu itiraf ederek teslim olan Yüzbaşı Burak Akın’a […]

05.01.2018 - 19:35
05.01.2018 - 19:35
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

FETÖ’cü olduğunu itiraf ederek teslim olan Yüzbaşı Burak Akın firarilerin fotoğraflarını tek tek göstererek her şeyi ifşa etti. Burak Akın ayrıca sorgusunda FETÖ’nün bir türlü peşini bırakmadığını ve onlardan kurtulmak için itirafçı olduğunu dile getirdi.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında vurularak kahraman ilan edilen ardından da FETÖ’cü olduğunu itiraf ederek teslim olan Yüzbaşı Burak Akın’a yaşadıklarını tek tek anlattı. Ankara Adliyesi’ne getirilen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma subayı Burak Akın hemen sorguya alındı. Burak Akın’ın emniyete verdiği ifadesinde 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ’nün gerçek yüzünü gördüğünü tüm yönleri ile anlattı. FETÖ’cülerin yaşananlardan sonra sürekli olarak kendisini tehdit ederek sıkıştırdığını da itiraf etti.

Burak Akın’dan İtiraf

Akın, itirafçı olmasının ardından aktif görevde bulunan Yüzbaşı Fuat Söylemez ile Yüzbaşı Abdülkadir Koçyiğit’in de isimlerini verdikten sonra bu isimlerde ifadeleri alınması için polis tarafından emniyete getirildiler. Söylemez ile Koçyiğit de etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak itirafçı olmak istediklerini söylediler. Şüphelilerin itirafları doğrultusunda örgütün mahrem imamı olan bir kişi de bu sabah saatlerinde Mersin’de polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltında olan kişinin öğretmen olduğu bilgisi verildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim