FETÖ soruşturması kapsamında Samsun merkezli 10 ilde ankesör operasyonu: 15 gözaltı

FETÖ soruşturması kapsamında Samsun merkezli olarak 10 ilde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yürütülen operasyonda 14 muvazzaf asker ve malulen emekli bir teğmen gözaltına alındı.

29.07.2019 - 12:22
29.07.2019 - 12:37
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Samsun merkezli 10 ilde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde terör örgütü FETÖ soruşturması kapsamında düzenlenen ankesör operasyonunda 15 şüpheli gözaltına alındı.

Ankesörlü telefon aracılığıyla irtibatları belirlendi

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında terör örgütü FETÖ’nün mahrem imamları ile ankesörlü telefon aracılığıyla iletişim kurdukları tespit edilen subay, astsubay ve uzman çavuşlardan oluşan şüpheliler hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Emniyet Müdürlüğü terörle mücadele şubesi ekipleri tarafından Samsun merkezde olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Ankara, Balıkesir, Kars, Eskişehir, Muğla, Diyarbakır, Şırnak ve Sivas’ta eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi.

15 şüpheli gözaltına alındı

Düzenlenen operasyonlar kapsamında 14 muvazzaf asker ile malulen emekli olduğu öğrenilen bir teğmen gözaltına alındı. Emniyette işlemleri tamamlanan şüphelilerden 9’u adliyeye sevk edilirken diğer zanlıların işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim