FETÖ firarisi Hüseyin Korkmaz’a FBI’dan 50 bin dolar

ABD'de de devam eden Reza Zarrab davasında FETÖ firarisi olarak aranan eski Komiser Yardımcısı Hüseyin Korkmaz, FBI'dan 50 bin dolar aldığını itiraf etti.

13.12.2017 - 11:50
13.12.2017 - 11:50
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD’de de devam eden Reza Zarrab davasında yeni bir itirafçı daha ortaya çıktı. Firari FETÖ’cü olarak bilinen polis Hüseyin Korkmaz Atilla davasında FBI tarafından kendisine 50 bin dolar değerinde bir rakamın verildiği ve ABD’de de oturmakta olduğu evin kirasının ise savcılık tarafından ödendiği itiraf edildi.

Halen New York’ta tutuklu bulunan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın mahkemede devam eden yargılamasında tanıklık yaptığı belirlenen ve FETÖ firarisi olarak aranan eski Komiser Yardımcısı Hüseyin Korkmaz, FBI tarafından kendisine 50 bin dolar verildiğini ve buna karşılık ABD’de oturduğu evinin kirasının da savcılık tarafından ödendiğini ifade etti.

Amerika’ya geldiği günden bugüne kadar hiç işe girip çalışmadığını ancak iş başvurusunda bulunduğunu söyleyen Hüseyin Korkmaz, bunlardan henüz bir yanıt alamadığını ve ABD hükümetinden yardım talebinde bulunduğunu belirtti. Hüseyin Korkmaz, “Savcılık bana 3 kere 300 dolar ve toplamda da 900 dolarlık bir ücret ödedi. FBI’da bana 50 bin dolar nakit verdi. Oturduğum evin kirasını da savcılık ödüyordu.” dedi.

Sahte Belgeler

FETÖ’cü olarak aranan Hüseyin Korkmaz, 17 Aralık soruşturması kapsamında iş adamı Reza Zarrab hakkında da bazı kelimeler kullandı. Zarrab’ın Orient Bazaar’da bulunan ofisinde yapılan aramalarda ele geçirilen belgelerin de sahte olduğunu savunan Korkmaz, avukatların itirazları ile karşı karşıya kaldı.

Duruşmanın kapsamında ise Deutsche Bank’ın New York’taki Finansal Suçlar Önleme Özel Soruşturmalar Bölümü Müdürü olan Douglas Sloan bilirkişi olarak savcıya ifade verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim