FETÖ firarisi Hüseyin Korkmaz’a FBI’dan 50 bin dolar

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
13 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

ABD’de de devam eden Reza Zarrab davasında yeni bir itirafçı daha ortaya çıktı. Firari FETÖ’cü olarak bilinen polis Hüseyin Korkmaz Atilla davasında FBI tarafından kendisine 50 bin dolar değerinde bir rakamın verildiği ve ABD’de de oturmakta olduğu evin kirasının ise savcılık tarafından ödendiği itiraf edildi.

Halen New York’ta tutuklu bulunan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın mahkemede devam eden yargılamasında tanıklık yaptığı belirlenen ve FETÖ firarisi olarak aranan eski Komiser Yardımcısı Hüseyin Korkmaz, FBI tarafından kendisine 50 bin dolar verildiğini ve buna karşılık ABD’de oturduğu evinin kirasının da savcılık tarafından ödendiğini ifade etti.

Amerika’ya geldiği günden bugüne kadar hiç işe girip çalışmadığını ancak iş başvurusunda bulunduğunu söyleyen Hüseyin Korkmaz, bunlardan henüz bir yanıt alamadığını ve ABD hükümetinden yardım talebinde bulunduğunu belirtti. Hüseyin Korkmaz, “Savcılık bana 3 kere 300 dolar ve toplamda da 900 dolarlık bir ücret ödedi. FBI’da bana 50 bin dolar nakit verdi. Oturduğum evin kirasını da savcılık ödüyordu.” dedi.

Sahte Belgeler

FETÖ’cü olarak aranan Hüseyin Korkmaz, 17 Aralık soruşturması kapsamında iş adamı Reza Zarrab hakkında da bazı kelimeler kullandı. Zarrab’ın Orient Bazaar’da bulunan ofisinde yapılan aramalarda ele geçirilen belgelerin de sahte olduğunu savunan Korkmaz, avukatların itirazları ile karşı karşıya kaldı.

Duruşmanın kapsamında ise Deutsche Bank’ın New York’taki Finansal Suçlar Önleme Özel Soruşturmalar Bölümü Müdürü olan Douglas Sloan bilirkişi olarak savcıya ifade verdi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com