1. HABERLER

  2. NEDİR?

  3. Feng Shui Nedir? Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?
Feng Shui Nedir? Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

Feng Shui Nedir? Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

A+A-

Feng Shui bir Çin kültürüdür ve yaklaşık beş bin yıllık bir geçmişi vardır. Günümüzde çoğu insan hala Feng Shui enerjisine inanmaktadır.

Feng Shui Nedir?

Feng Shui, rüzgarın ve suyun yaydığı enerjiyi evin içerisine taşıyabilmek adına yapılan ve eşyaların yerini belli kurallar çerçevesinde taşımaya dayanan bir işlemdir. Çin kültürüne ait olan Feng Shui, inanca göre evde huzur sağlayacaktır. Eşyaların ev halkıyla iletişim kuracağına ve olumlu değişimler yaratıp evi huzura kavuşturacağına inanılır.

Özellikle son yıllarda dünyanın her yerinde uygulanan bu teknik, psikologlara göre Feng Shui’ye inanarak hazırlanan evler için gerçekten işe yaradığını söylemişlerdir.

Feng Shui Nedir? Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

Feng Shui Nasıl Uygulanır?

Feng Shui temelinde 8 ana özellik barındırır.

1. Bulunan oda yeterince aydınlık olmalıdır. Feng Shui’ye göre oda, ışıklı, renkli ve aynalı olmalıdır. Odanın içinde fark edilebilecek bir yerde mutlaka bir ayna bulunmalıdır.

2. Bulunan odada doğadan sesler canlandırılmalıdır. Çan, zil ya da müzik aletleriyle odada yaşamın bir sesi olmalıdır.

3. Bulunan odada doğanın renkleri olmalıdır. Doğada bulunan tüm renklere sahip bir oda daha fazla enerji yayar. Eşyalarda canlı renkler kullanılmalıdır ve tek tip olmamalıdır.

4. Odada bitkiler veya küçük hayvanlar bulunmalıdır. Evde yaşayan kişinin sevdiği bitkiler ya da hayvanlar evde bulunmalıdır. Bitkiler hoş kokulu ve renkli olmalıdır. Hayvan ise sevimli bulduğunuz bir hayvan olmalı.

5. Odada sallanan cisimler bulunmalıdır. Gökyüzünde uçan kuşları anımsatacak tavan süsleri gibi sallanan cisimler huzur verir.

6. Odada heykel bulunmalıdır. Çin inanışına göre heykeller yalnız olmamayı simgeler.

7. Odada elektronik cihazlar bulunmamalıdır. Elektronik cihaz bulunan ortam Feng Shui’yi kapsamaz.

8. Odada bambu kılıcı bulunmaktadır. Bambu bitkisi uzun yaşar. Kılıç ise bir güç simgesidir. Bunlar birleşince ortam güven verici hale gelir.

Feng Shui Nedir? Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

Feng Shui Ne İşe Yarar?

Feng Shui ilk çıktığı yıllarda iletişim için kullanılıyordu. Feng Shui sistemine göre buna uygun hazırlamam evler iletişim bakımından daha pozitif ve samimi oluyordu. Misafir gelen kişi de buna göre davranıyordu.

Feng Shui inancına göre şartlarına uygun olarak hazırlanmış bir evde doğanın enerjisi ve yaşamın canlılığı orada yaşayan kişiyi daha pozitif ve huzurlu hissettirir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.