Fenerbahçe kaleci Volkan Demirel ile 1 yıl daha sözleşme uzatacak

Fenerbahçe'de kaleci Volkan Demirel'in sözleşmesi sona ermiş ve sözleşme yenilenmemişti. Volkan Demirel'in Fenerbahçe'deki durumu netlik kazandı.

18.07.2019 - 11:13
18.07.2019 - 11:17
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Fenerbahçe’de sözleşmesi sona eren ve henüz durumu netlik kazanmayan Volkan Demirel, için güzel haber geldi. Sözleşmesi sona erdikten sonra Türkiye’de Fenerbahçe’den başka bir takımda forma giymeye değerini açıklayan tecrübeli kalecinin beklentisi bir türlü karşılanmamıştı. Türkiye Gazetesi’nde yer alan bir habere göre Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, kaleci Volkan’ın takıma ağabeylik yapacak önemli bir figür olduğunu belirterek yönetime ikna etti ve takımda kalmasını sağladı. Volkan Demirel’in hem ilerleyen yaşı hem de sık sık polemik içerisinde olması Ali Koç yönetimi tarafından rahatsız edici bulunuyordu.

Emre ile önemli görev üstlenecek

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal ise Emre Belözoğlu’nun takıma geri dönmesinin ardından Volkan’la birlikte önemli bir rol üstleneceklerini belirterek, Volkan’ın bir kaleci olarak düşünülmemesi gerektiği onun bu takımın ruhu olduğu, saha dışındaki ağabeyliğinin ve hırsının takıma çok şey katacağını söylediği öğrenildi.

Sözleşmesi 1 yıl uzatılacak

Teknik direktörü Ersun Yanal’dan gelen bu istek üzerine yönetim Volkan Demirel ile bir yıl daha yola devam etme kararı aldı. Takım Avusturya’ya gitmeden önce Volkan Demirel ile 1 yıllık sözleşme imzalanacağı ve tecrübeli oyuncunun da kafile ile birlikte kampa gideceği öğrenildi. Volkan Demirel’in aynı zamanda yönetimden herhangi bir para talep etmediği ve boş sözleşmeye imza atacağı da gelen bilgiler arasında yer aldı.

Fenerbahçe’de 17 sene

37 yaşındaki kaleci Volkan Demirel Fenerbahçe’de 17 yıldır forma giyiyor. Fenerbahçe formasıyla 506 maça çıkan Volkan Demirel, 496 gol yerken, 192 maçta ise hiç gol yemedi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim