Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un açıklamaları Galatasaray taraftarını kızdırdı: Koç grubuna boykot çağrısı yapıldı

Fenerbahçe başkanı Ali Koç'un geçtiğimiz günlerde Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz’e yönelik sözleri ve Fatih Terim'in tazminatını yeniden gündeme getirmesi üzerine Galatasaray taraftarı tarafından Koç grubu için boykot çağrısı başlatıldı.

29.07.2019 - 18:48
30.07.2019 - 11:27
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Hafta sonunda yapılan Divan Kurulu toplantısında bir konuşma yapan Fenerbahçe başkanı Ali Koç, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve teknik direktör Fatih Terim’i hedef alan ifadeler kullanmıştı. Ali Koç’un açıklamalarına sinirlenen sarı-kırmızılı takımın taraftarları harekete geçti. Sosyal medya üzerinden örgütlenen Galatasaray taraftarı Koç grubunu protesto etmeye başladı. Galatasaray taraftarının yaptığı boykot çağrısı sosyal medyada en çok konuşulan konular arasına girerken, Fenerbahçeli taraftarlar ise bu çağrıya tepki verdi. Galatasaray taraftarının boykot çağrısına Ali Koç’un nasıl bir tepki vereceği ise şimdiden merak edilmeye başlandı.

Ultraslan taraftar grubu Twitter’den duyurdu

Galatasaray’ın ünlü taraftar grubu ultrAslan sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Koç Grubuna boykot çağrısında bulundu. Ali Koç’un yaptığı açıklamalarla Galatasaray’a mesnetsiz saldırılarda bulunduğunu belirten ultrAslan grubu, Koç Ailesi ve Koç Holding’i Galatasaray düşmanı olarak tanımladı. Koç grubunun her fırsat bulduğunda Galatasaray camiasına saldırdığını belirten ultrAslan, 2006 yılında da yaptıkları gibi Koç Holding için boykot çağrısı yaptı.

Ali Koç ne demişti?

Hafta sonunda Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılan Fenerbahçe’nin olağan yüksek divan kurulu toplantısı sırasında konuşma yapan Başkan Ali Koç, Galatasaray başkanını hedef alarak kampanyaya dil uzattığını ve kendi hocasını göstererek laflar ettiğini dile getirmiş ve bunun yakışıksız olduğunu söylemişti. Fatih Terim’in tazminat olayı konusunda Fenerbahçe yöneticilerinden birinin hazırlık yaptığını ve yakında basına bu konuyu yansıtacağını belirten Ali Koç, “Oradaki kokuşmuşluğu, çürümüşlüğü herkesin görmesini istiyoruz. Biz tenhada da kalabalıkta da aynı konuşan insanlarız.” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

İbrahim 3 hafta önce

#BoykotKoç

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim