Fatih Portakal sitem etti Ankara Büyükşehir Belediyesi yanıt verdi: Ankara’da sevgi evleri kapanacak mı?

Ankara'nın eski başkanı Melih Gökçek Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait 11 çocuk evinin kapanacağı iddialarını sosyal medya hesabından gündeme getirdi. İddiaların ardından Fox TV ana haber spikeri Fatih Portakal attığı Tweetle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a seslenerek iddiaların doğru olup olmadığını sordu.

02.08.2019 - 16:51
02.08.2019 - 16:51
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait 11 çocuk evinin kapatılacağını iddia etti. Twitter hesabından bir açıklama yapan Melih Gökçek bu evlerde kalan çocuklara tebligat gönderildiğini de ifade etti.

Vicdan merhamet yok

Melih Gökçek sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın tasarruf gerekçesi ile bu evleri kapattığını ve yetim çocuklara 9 Ağustos tarihine kadar evleri terk etmeleri için tebligat yapıldığını söyledi. Melih Gökçek açıklamasının devamında, “Siz de vicdan ve merhamet yok mu? Tasarrufunuz batsın. Dilerim çocukların ahı, büyüklerin bedduası sizi helak eder” ifadelerini kullandı.

Fatih Portakal sordu

İddiaların Twitter’da hızla yayılmasının ardından Fox TV ana haber spikeri Fatih Portakal Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a seslenerek vicdanlı kamuoyu adına cevap beklemenin hakları olduğunu ifade etti ve iddiaların doğru olup olmadığını sordu. Fatih Portakal yaptığı paylaşımda yetim çocukların torunun kullandığı çocuk evlerinin kapatılıp kapatılmadığını, çocuklara boşaltılması için tebligat gönderilip gönderilmediğini öğrenmenin kamuoyunun en doğal hakkı olduğunu dil getirdi.

Kapatılmıyor ismi değişecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fatih Portakal’ın soruları üzerine Twitter hesabından yanıt verdi. Açıklamada belediyelerin çocuk koruma evleri açma hakkının iptal edildiği ve Yerine Kadın Ve Çocuklar İçin Konuk Evleri açma hükmü getirildiği belirtilirken, Bu doğrultuda belediyenin çocuk koruma evlerini kapatmak yerine onları çocuk konuk evlerine çevirdiği ifade edildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 11 çocuk evinde toplam 47 çocuğun kaldığı belirtilirken bu çocuklara 132 personelin hizmet verdiği barınma evlerindeki bu çocukların istemeleri durumunda Bayram ve tatillerde ailelerinin yanına gidebildiği belirtildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı paylaşım şekilde;

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim