Fatih Mehmet Maçoğlu’nun Tunceli’de terör örgütü PKK’nın saldırısında ölen iki kardeş hakkında attığı Tweet tepki çekti

Tunceli'nin Ovacık ilçesine bağlı Bilgeç köyü kırsalında dün yaşanan olayda terör örgütü PKK tarafından yola döşenen EYP infilak etmiş ve iki kardeş patlamada hayatını kaybetmişti. Yaşanan saldırı sosyal medyada TT olurken, Tunceli bağımsız belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun attığı Tweet'te terör örgütü PKK'yı görmezden gelmesi ve bahsetmemesi tepki çekti.

16.07.2019 - 15:22
16.07.2019 - 15:25
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Tunceli Ovacık ilçesine bağlı Bilgeç köyünün Çakılyayla Mezrası’nda dün terör örgütü PKK tarafından araziye önceden yerleştirilen patlayıcıya basan çocuklardan 8 yaşındaki Ayaz Güloğlu ve 4 yaşındaki Nupelda Güloğlu kardeşler yaşamını yitirmişti. Türkiye’nin yüreğini yakan olay sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi. İki masum çocuğun yaşamını yitirdiği hain saldırı Twitter’da “patlama” etiketiyle TT olurken, çok sayıda sosyal medya kullanıcısı üzüntülerini dile getirdi.

PKK diyemedi

Sosyal medyada Tunceli belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun attığı tweet ise tepki çekti. Maçoğlu açıklamasında PKK terör örgütünün adını ve mayınlı tuzağı hiçbir şekilde kullanmadan sadece çocuklar için üzüldüğünü dile getirdi. Maçoğlu’nun paylaşımının ardından sosyal medya kullanıcıları ise terörü meşru göstermekle suçladı.

İşte o tweet:

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim