Haber

Fatih Altaylı’dan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a sert sözler: Çıkmış televizyona para dileniyor

Bir dönem Galatasaray futbol kulübünde yöneticilik görevini de yürüten Gazeteci Fatih Altaylı, Habertürk TV’de yayınlanan spor saati programına katıldı. Spor gündemine ilişkin önemli açıklamalar yapan Fatih Altaylı, Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim hakkında yaptığı açıklamaları sert dille eleştirdi.

Televizyonda para dileniyor

Fatih Altaylı Türk futboluna geldiği noktanın altını çizerken Türkiye’nin en zengini ailesinin bir ferdinin Fenerbahçe kulübü için televizyonda para dilendiğini söyledi. Bunların eleştiri ya da küçümsemek olmadığını söyleyen Fatih Altaylı, Türk futbolunun halini anlatmak amacıyla söylediğini ifade etti. Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım’ın bıraktığı bir enkaz olduğunu Galatasaray’da ise daha önceki yönetimlerin bir enkaz bıraktığını söyleyen Aziz Yıldırım, Galatasaray başkanı Dursun Özbek’in bileklik kampanyası yaptığı zamanda da aynı ifadeleri kullandığını dile getirdi. Ali Koç’un normalde bir spor programına çağrılsa çıkmayacağını belirten Fatih Altaylı, ancak televizyona para toplamak için çıktığını söyledi.

Senin muhatabın Fatih Terim değil

Ali Koç’un Fatih Terim’in Türkiye Futbol Federasyonu’ndan aldığı tazminatı gündeme getirmesinin yanlış olduğunu belirten Fatih Altaylı, Yaklaşık 2 yıl önce bu konunun kapandığını Belirterek kendisinin bu duruma ilk günden bu yana İsyan ettiğini fakat Ali Koç’un 14 ay sonra gündeme getirdiğini söyledi. Fenerbahçe başkanı Ali Koç’a “14 aydır neredeydiniz” diye soran Fatih Altaylı, Fatih Terim’in Ali Koç’un muhatabı olmadığını belirterek daha önceki TFF yönetimini hedef alması gerektiğini söyledi.

Sorumlusu TFF’dir

Fatih Terim’e tazminat ödenmesi konusunun Türkiye Futbol Federasyonu’nun meselesi olduğunu belirten Fatih Altaylı, Fatih Terim’in istifa ettiğini ancak TFF’nin istifayı geri aldı aldırarak Fatih Terim’i olduğunu bu nedenle de bunun sorumlusunun Türkiye Futbol Federasyonu olduğunu dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu