Fatih Altaylı Osman Öcalan Röportajını Yazdı: Devletin Değil Reytingin İşiymiş

Habertürk yazarı Fatih Altaylı son köşe yazısında İmralı'da tutuklu bulunan terörist başı Abdullah Öcalan'ın mektubunun devletin resmî kanalında okutulmasını, ardından da kırmızı bültenle aranan kardeşi Osman Öcalan'ın TRT ekranlarına çıkarılmasını değerlendirdi.

28.06.2019 - 12:13
28.06.2019 - 12:59
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Doçent Dr. Ali Kemal Özcan, 23 Haziran seçimleri öncesinde İmralı’da tutuklu bulunan terörist başı Abdullah Öcalan’ın mektubunu kamuoyu ile paylaşmış ve bu mektup günlerce konuşulmuştu. Habertürk yazarı Fatih Altaylı mektup ve terörist başı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın devletin kanalı TRT’ye çıkarılmasını değerlendiren bir yazı kaleme aldı. Fatih Altaylı yazısında Abdullah Öcalan’ın kiminle görüşeceğine Adalet Bakanlığının kararı verdiğini ve bakanlığın entelektüel seviyeyi yükseltmek amacıyla bir akademisyen ile görüşmesini uygun gördüğünü söyledi. Fatih Altaylı yazısının devamında ironi yaparak, konunun devlet ne alakası olmadığını, TRT de yayınlanan Osman Öcalan röportajının da Osman Öcalan’ın isteği ile olduğunu ve devletin değil reytingin işi olduğunu ifade etti.

Mesele O Kadar da Karmaşık Değilmiş

Fatih Altaylı yazısının devamında devletin televizyon kanalında kırmızı bültenle aranan birinin röportaj vermesinin herkesi şaşırttığını belirterek, Öcalan’ın kardeşine olan bu merakın nereden çıktığı gibi derin sorularla insanların karşı karşıya kaldığını söyledi. Meselenin çarşamba akşamı itibarıyla açıklığa kavuştuğunu belirten Fatih Altaylı, ortada herhangi bir mesele olmadığını Abdullah Öcalan’la kimin görüşeceğini Adalet Bakanlığının karar verdiğinin öğrenildiğini ifade etti. TRT Kürdi ile Osman Öcalan’ın yaptığı röportaja da değinen Fatih Altaylı, röportaj teklifinin Osman Öcalan’dan geldiğini devletin bu konu ile alakası olmadığını yazdı. Devletin televizyon kanalının reytingleri arttırmak için böyle bir hamle yaptığını belirten Fatih Altaylı, korkacak bir şey olmadığını ifade ederek ‘Sadece eskiden Televole vardı. Şimdi Terörvole var.’ dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim