Fahreddin Paşa’ya dil uzatana Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de 42.'si düzenlenen Muhtarlar Toplantısı’ndaki konuşmasında, BAE Dışişleri Bakanı'nın sosyal medya mesajına tepki gösterdi.

20.12.2017 - 15:12
20.12.2017 - 15:15
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Beştepe’de düzenlenen 42. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah Bin Zayed El Nahyan tarafından sosyal medyada paylaşılan Fahreddin Paşa ile ilgili mesaja sert tepki gösterdi. Fahreddin Paşa’nın İstanbul’dan Medine’nin müdafaası için oraya geldiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Peki senin ecdadın neredeydi?” diye sordu.

Şu anda onların ne tür garabetler ve yanlışlar içerisinde olduklarını gayet iyi bildiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihimizin mümtaz şahsiyetine ve onun Medine’de gösterdiği şanlı direnişe dil uzatanların bugün kimlerle nerelerde ve ne işler çevirdiklerini de gayet iyi bildiklerini söyledi. Yeri geldiğinde bunları açıklayacaklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arap ülkelerindeki bazı yöneticilerin Türkiye’ye yönelik husumetlerinin kendi dirayetsizliklerini, acziyetlerini ve hatta ihanetlerini örtme amaçlı olduğunun açıkça ortada olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi şahsi çıkarları uğruna Müslümanların birliğine ve dayanışmasına çamur atanlara meydana asla bırakmayacaklarını belirtti.

Fahreddin Paşa’nın Adaleti

Fahreddin Paşa’nın Medine’nin tek taşına dahi elini uzatmamış ve şehir halkının tüm mallarını güvence altına almış olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fahreddin Paşa’nın adaletten asla ayrılmamış bir komutan olduğuna vurgu yaptı. Batı’ya giden o emanetlerin şu anda ne durumda olduğunu soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, geri almak için hiç çaba gösterilip gösterilmediğini de sordu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim