Fade Saç Modeli Nedir? Fade Saç Modeli Kimler İçin Uygundur?

NAVİGASYONFade Saç Modeli Nedir?Fade Saç Modeli Kimlere Uygundur?Fade Saç Modeli Nasıl Yapılır?Fade Saç Modeli Nasıl Kullanılır?Fade Saç Modeli Bakımı Nasıl Olmalı? Fade saç modeli, son zamanların en ünlü saç modellerinden biri haline geldi. Bunun nedeni, insanların artık klişelerden uzaklaşıp, hem rahat hem de havalı bir görünüm elde etmek istemesinden kaynaklanıyor. Bu saç modeli, her saç […]

08.12.2018 - 22:38
08.12.2018 - 22:39
Yorum Yap
4 dk okuma süresi

Fade saç modeli, son zamanların en ünlü saç modellerinden biri haline geldi. Bunun nedeni, insanların artık klişelerden uzaklaşıp, hem rahat hem de havalı bir görünüm elde etmek istemesinden kaynaklanıyor. Bu saç modeli, her saç tipine uygun olmakla birlikte, saça hacim kazandırıyor. Peki Fade saç modeli nedir? Fade saç modeli kimler için uygundur? Tüm detaylara bu yazımızdan ulaşabilirsiniz…

Fade Saç Modeli Nedir?

Fade saç modeli, saçların daha hacimli görünmesini sağlamakta ve özellikle son bahar aylarında tercih edilmektedir. Her saç yapısı ve şekline uygun olan bu model, ense bölümü kısa ve sonraki kısımlar uzun bırakılarak uygulanmaktadır. Fade saç kesimi olarak bilinen bu model, aynı zamanda sıfırlama olarak da adlandırılmaktadır. Bunun nedeni, ensenin ve saçın her iki tarafının daha fazla tıraş edilmesidir. Bu sayede, dışarıdan bakıldığında, saçlar çok daha canlı ve gür görülmektedir. Eğer sizde yeni bir tarzla dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız, fade saç modeli tam size göre.

Her saç yapısı ve şekline uygun olan bu model, ense bölümü kısa ve sonraki kısımlar uzun bırakılarak uygulanmaktadır.

Her saç yapısı ve şekline uygun olan bu model, ense bölümü kısa ve sonraki kısımlar uzun bırakılarak uygulanmaktadır.

Fade Saç Modeli Kimlere Uygundur?

Fade saç modeli uygulamasının yapılması için, saçların çok kısa olmaması gerekmektedir. Çünkü bu model, enseden yukarıya doğru hacim verilerek yapılır. Uzun saçlardan sıkılan erkekler için, hem havalı hem de kullanımı kolay olan model, harika bir seçenek. Bu modelde, ensenin ve yanların sıfıra yakın olması, tamamen kişinin istediğine bırakılmaktadır. Bu tarz saç kesiminde, ense ve saçın her iki yanının, saçın üst kısmından daha kısa olması yeterlidir. Ancak fade saç modelinde genellikle ense ve yanlar 3 numara, üst kısımlarda uzun şekilde tercih ediliyor.

Fade saç modeli uygulamasının yapılması için, saçların çok kısa olmaması gerekmektedir.

Fade saç modeli uygulamasının yapılması için, saçların çok kısa olmaması gerekmektedir.

Fade Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Fade saç modeli, diğer bir adıyla sıfırlama modeli, kısadan uzuna olarak uygulanmaktadır. Şekil verme işleminde önemli olan, saç alt kısımlarının, üst kısımlarından daha kısa olmasıdır. Bu sayede, saça hacim verilmektedir. Ayrıca, uygulama sonrası, çok dikkat çektiği için, sıklıkla kullanılan bir modeldir. Kısaca, ilgi odağı olmak isteyen kişiler için, uygulanması gereken saç tarzlarından biridir. Kesimden sonra, yoğun bakım işlemleri gerektirmeyen bir modeldir. Evde kolay şekilde, bir sprey ya da saç köpüğü yardımıyla şekil verilmektedir. Şekil verme uygulamasında, sprey ve tarak kullanımı yeterlidir. Aslında bu saç modeli, kişinin yüz hatlarını daha belirgin bir şekilde ortaya çıkardığı için, erkeklerin çekici görünmesini sağlar.

Fade Saç Modeli Nasıl Kullanılır?

Bazı saç modellerinde, kısa sürede saç hacmini kaybeder ve bu yüzden sık sık bakım gerekir. Ancak fade modelinde, uzun süre saç hacmini korur. Evde saç köpüğü ya da saç spreyi ile, saçın üst kısımlarına istenildiği gibi hacim verilebilir. İşte bu yönüyle, erkekler arasında oldukça popüler bir model haline gelmiştir. Saç şekillendirici olarak, kişinin saç yapısına uygun olan ürünü kullanılması, hacim verme işleminin daha başarılı olmasını sağlamaktadır. Bazı erkekler, bu tarz modelinde, saçlarına hacim vermek yerine geriye doğru taramaktadır. Buda fade saç modeli uygulamasında yapılabilir. Saçları geriye doğru tararken sabit durması açısından, jöle kullanılmaktadır. Ancak, saç dökülmesi yaşayan kişiler, saç şekillendirmede limonu tercih edebilir. Bu sayede, daha havalı ve çağa ayak uyduran bir tarz yakalanmaktadır.

Fade saç modelinde, uzun süre saç hacmini korur.

Fade saç modelinde, uzun süre saç hacmini korur.

Fade Saç Modeli Bakımı Nasıl Olmalı?

Fade saç modeli, uzun bakım gerektirmeyen bir yöntemdir. Ancak, hassas ve yıpranmış saçların sağlığını kazanması ve doğal bir şekilde uzaması için, maske gibi doğal saç bakım ürünleri kullanılabilir. Bu sayede, saç modeli daha dikkat çekici görünecektir. Şunu eklemekte fayda var, hangi tür saç şekli olursa olsun güzel bir görünümün öncelikle sırrı, iyi bir saç bakımından geçer. Bu sayede, her saç modelinde farkınızı ortaya koyarsınız.

[su_accordion][su_spoiler title=”KAYNAKLAR” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”Kaynaklar” class=””]

  • www.medicalpark.com.tr
  • www.bbc.com[/su_spoiler] [/su_accordion]

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim