Facebook’tan oyun tutkunlarını üzecek haber: Instant Games Facebook Messenger’den kaldırılıyor

Dünyaca ünlü sosyal medya platformlarından olan Facebook'un Messenger uygulaması anlaşmalı olduğu Instant Games'i yayından kaldırmaya karar verdi.

31.07.2019 - 20:24
01.08.2019 - 11:16
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Facebook son aylarda güvenlik açıkları ile sık sık gündeme gelirken Messenger uygulamasında da yenilikler yapmaya karar verdi. Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinden biri olan Facebook, mesajlaşma uygulaması nasıl Messenger üzerinden Instant Games’i yayından kaldıracak. Oyun oynamayı seven kullanıcılar için daha önce piyasaya sürülen Instant Games, kullanıcıların oyunları cihazlarına indirmeleri ne gerek kalmadan oynayabilmelerine imkan veriyordu. Aynı zamanda HTML5 doğrudan bu platform üzerinden oyunlarını çalıştırıyordu.

Yoğun ilgi vardı

Facebook tarafından ilk olarak 2016 yılında kullanıma açılan Instant Games, kullanıcılar tarafından oldukça seviliyordu. Önce Facebook Messenger üzerinden kullanılan platform, daha sonra da Facebook Lite uygulaması için aktif hale getirilmişti. Facebook’un böyle bir kararı neden aldığını kısa süre içerisinde ortaya çıktı. Dünya devi şirket, Facebook Gaming isminde yeni bölüm servisi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bu yeni uygulama nedeniyle de bazı küçük uygulamaların yayın hayatına son verildi. Facebook’un Messenger uygulamasından oyun bölümünü kaldırılmasında başka bir neden daha var. İddiaya göre şirket Messenger bölümünün ağırlıklı olarak sohbet için olmasını istiyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim