Teknoloji

Facebook’ta Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

Başta Facebook olmak üzere sosyal medya platformlarını milyonlarca, hatta milyarlarca kişi kullanıyor. Hâl böyle olunca insanların karşısına istemediği kişiler de çıkabiliyor ya da belli sebeplerden ötürü artık konuşmak istemediklerini engelliyorlar.

Siz de eğer Facebook kullanıyorsanız engelleme özelliğinden muhtemelen haberiniz var. Basit şekilde anlatırsak, birini Facebook’ta engellediğinizde artık sizi etiketleyemez ya da zaman tünelinizdeki paylaşımları göremezler. Aynı zamanda sizi etkinliklere, gruplara davet edemezler ya da konuşma başlatamazlar. Kısacası sizle bu sosyal medya ağı üzerindeki bütün iletişimlerini dondururlar.

Facebook’ta Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

Facebook engelleme konusunda seçenekleri kullanıcının eline bırakırken, bunun sizin başınıza da gelme ihtimali var. Peki böyle bir duruma düştüğünüzde, Facebook’ta birinin sizi engellediğini nasıl anlarsınız? Facebook’ta engelleyen kişiyi görmek belki doğrudan mümkün değil fakat Facebook’ta engellendiğimi nasıl anlarım diyen kişiler için çeşitli yöntemler var.

Facebook’ta Engellendiğini Anlama Yöntemleri

Profillerini Arayın

Facebook’ta birinin bizi engellediğini nasıl anlarız? İlk yöntem olarak tabii ki arama kısmına isimlerini yazın ve profillerini bulmayı deneyin. Her ne kadar Facebook ayarlarında bütün aramaları kapama seçeneği olsa da, şans yüzünüze gülebilir.

Karşı tarafın ismini aradığınızda profilini göremiyorsanız bir ihtimalle sizi engellemiş olabilir. Profilini görüyorsanız ise herhangi bir sorun yok demektir.

Ortak Arkadaşlar

Sizi birinin engellediğini düşünüyorsanız ve ortak bir Facebook arkadaşınız da varsa, onun profiline gidin ve arkadaş listesinde ismini arayın.

Ortak arkadaşınızın listesinde onun profilini görürseniz bu engellenmediğiniz anlamına gelecektir. Eğer ismi gözükmüyorsa ise muhtemelen sizi Facebook’ta engelledi. Tabii bunun için öncelikle ortak arkadaşınızın arkadaş listesinin herkese açık olması gerekir.

Facebook’ta Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

Eski Sohbetler

Bu kişiyle geçmişte diyalog kurduysanız eski konuşmalarınızı açmayı deneyin. Eğer konuşma geçmişinde varsayılan boş Facebook profil fotoğrafı yerine o kişinin gerçek fotoğrafını görüyorsanız engel yemediğiniz anlamına gelir. Aynı zamanda konuşma geçmişinden ismine tıklayamıyorsanız maalesef sizi engellemiştir. Peki Facebook’ta engellendiğini anlama için diğer yöntemler neler?

Başkasının Hesabından Bakın

En basit yöntem de başka bir arkadaşınızın hesabından arama yapmak olacaktır. Eğer engellendiğinizi düşünüyor ve o kişinin profilini arayarak bulamıyorsanız, bir arkadaşınızdan rica ederek onun hesabından arama yapın. Eğer profili arama sonuçlarında gözüküyor ve sizin hesabınızda gözükmüyorsa, engellendiniz demektir.

https://www.aktuelbilgiler.com/instagram-kisilerini-facebook-aktarma/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu