Facebook’ta Video Nasıl İndirilir? Facebook Video İndirme Yolları

Facebook’ta sevdiğiniz ve indirmek istediğiniz bir video var ve nasıl indireceğinizi bilmiyor musunuz? Aslında bunun birkaç farklı yolu var. Birçok kişi bu videoları Youtube üzerinden bulmak ve indirmekle uğraşıyor, ancak Facebook Video İndirme Yolları sadece bundan ibaret değil. Doğrudan Facebook video indirme konusunda yapabileceğiniz her şeyi bu yazımızda sizler için hazırladık. Video doğrudan Facebook’a yüklendi […]

05.02.2019 - 23:10
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Facebook’ta sevdiğiniz ve indirmek istediğiniz bir video var ve nasıl indireceğinizi bilmiyor musunuz? Aslında bunun birkaç farklı yolu var. Birçok kişi bu videoları Youtube üzerinden bulmak ve indirmekle uğraşıyor, ancak Facebook Video İndirme Yolları sadece bundan ibaret değil. Doğrudan Facebook video indirme konusunda yapabileceğiniz her şeyi bu yazımızda sizler için hazırladık.

Video doğrudan Facebook’a yüklendi ve ‘bu videoyu indir’ düğmesi “Seçenekler” te görünmüyor. Bu, Facebook’tan video indirmenin imkansız olduğu anlamına mı geliyor? İnternetteki her şey indirilebilir, sadece nasıl yapılacağını bilmeniz gerekiyor. Hadi gelin, Facebook’ta video nasıl indirilir sorusunun yanıtlarına birlikte bakalım.

Çevrimiçi Uygulamalar Üzerinden Facebook Video İndirme

1Doğrudan Facebook’tan video indirmek

Doğrudan Facebook’tan video indirmek için kullanabileceğiniz çevrimiçi çok sayıda uygulama var. Bunlardan biri de www.fbdown.net adresi. İlk olarak bu şekilde video indirme konusunda bilgiler vereceğiz.

İlk adım videonun bağlantısını bulmak. Bunu yapmak için, video bağlantısına sağ tıklayın ve “Bağlantı adresini kopyala”yı seçin.

Daha sonra bahsettiğimiz sayfaya gidin ve video bağlantısını alana yapıştırmak için ctrl v (veya “yapıştır” düğmesini sağ tıklayın) tıklayın. Burada da ” İndir “e tıklayın.

İsterseniz, videoyu Düşük Kalite veya Yüksek Kalite çözünürlükte indirmeyi seçebilirsiniz. İstediğiniz çözünürlük türüne bağlı olarak “Videoyu Düşük Kalitede İndir” veya “Videoyu Yüksek Kalitede İndir” seçeneğini sağ tıklayın ve ” Bağlantıyı farklı kaydet ” seçeneğini seçin.

İndirin ve bitirdiniz! Şimdi bilgisayarınızda istediğiniz Facebook videolarını izleyebilirsiniz. Gördüğünüz gibi, bu sosyal ağdan video indirmek sanıldığı kadar zor değil, sadece uygun adımları bilmeniz gerekiyor.

2Eklentisiz Olarak Facebook Video İndirme

Facebook video indirme İçin kullanabileceğiniz bu yöntem diğerinden de kolay.

Öncelikle indirmek istediğiniz videoyu bulun ve daha sonra videoya oynatın. Ardından da video üzerinde Sağ tıklayarak “Show Video URL” bölümüne Ulaşın. Buradan videonun URL bağlantısını kopyalayın.

Daha sonra internet tarayıcınızda adres çubuğuna Ulaşım ve buradaki “www” uzantısını kaldırarak yerine “mbasic” yazın.

Şimdi videoyu tekrar oynatın ve videonun üzerine sağ tıklayarak açılan penceredeki “video olarak kaydet” seçeneğini tıklayın. Sadece birkaç saniye içerisinde Facebook üzerinden Seçtiğiniz videoyu bilgisayarınıza kaydedilecektir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim