Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Facebook, Libra İçin ABD’de Düzenlenecek Duruşmaya Katılacak

Son Güncelleme:
 Facebook, Libra İçin ABD’de Düzenlenecek Duruşmaya Katılacak

Facebook’un kripto para projesi olan Libra’yı değerlendirirken şirket yönetiminin duruşmaya çağrılacağını belirtmiştik. ABD Finansal Hizmetler Komitesi, Facebook yönetimini ve Libra kriptosunu geliştiren ekibi düzenleyeceği duruşmaya çağıracak.

FACEBOOK ŞİRKETİNE GÜVENİLMİYOR

Meclis üyelerinden Maxine Waters tarafından ortaya atılan duruşma fikri, Facebook’un güvenilir bir şirket olmadığı için kripto parası hakkında ABD’yi bilgilendirmesi gerektiğini açıklamıştı. Facebook’un adının karıştığı skandallardan dolayı Waters’ın bu fikri birçok senato üyesi tarafından olumlu bulunduğu ve böyle önemli bir proje öncesi Facebook yönetiminin kamuoyunu ve devleti bilgilendirmesi gerektiği konusunda fikir birliği sağlandı.

Waters’a göre Libra’dan ziyade ABD’deki kripto para düzenlemeleri yetersiz. SEC bu noktada insiyatif alarak birçok önemli karara imza atsa da kurum diğer finansal kuruluşlarla beraber hareket edemiyor. Waters’a göre de kripto paraları düzenleyici bir kararın alınmaması durumunda ABD’nin siber ve ulusal güvenlik anlamında savunmasız kalacağı görüşüne sahip.

Düzenlenecek olan duruşmada, meclisin kuracağı komisyon Facebook’un Libra projesindeki hedeflerini, amaçlarını ve çalışmalarını inceleyecek. Söz konusu duruşma ABD’de ilk kez yapılacak ve duruşmadaki tutuma göre diğer büyük şirketlerde bu alandaki faaliyetlerini yoğunlaştırabilir.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Mafia Trilogy’nin fragmanı yayımlandı
13 05 2020 - 20:07
Android 11, 4. önizleme sürümünde sohbet bildirimlerine yeni özellikler eklendi
13 05 2020 - 16:30
Disco Elysium’a eklenecek yeni dil için anket başlatıldı (Türkçe’de yer alıyor)
13 05 2020 - 16:06
Play Store, 813 trojanlı uygulamayı mağazadan kaldırdı
13 05 2020 - 15:55
Xiaomi CEO’sundan gelen iPhone’lu paylaşım hayal kırıklığı yaşattı
13 05 2020 - 12:14
Facebook, içerik yöneticilerine 52 milyon dolar tazminat ödeyecek
13 05 2020 - 10:23