Facebook, Libra İçin ABD’de Düzenlenecek Duruşmaya Katılacak

ABD'nin yetkili makamları Facebook'un yakın zamanda çıkaracağı Libra adlı kripto para için şirket yönetimini düzenleyeceği duruşmaya çağırmaya hazırlanıyor. Facebook'un eski skandalları sebebiyle güvenilmeyen bir şirket olmasından dolayı duruşmada kendini aklaması bekleniyor.

25.06.2019 - 13:06
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Facebook’un kripto para projesi olan Libra’yı değerlendirirken şirket yönetiminin duruşmaya çağrılacağını belirtmiştik. ABD Finansal Hizmetler Komitesi, Facebook yönetimini ve Libra kriptosunu geliştiren ekibi düzenleyeceği duruşmaya çağıracak.

FACEBOOK ŞİRKETİNE GÜVENİLMİYOR

Meclis üyelerinden Maxine Waters tarafından ortaya atılan duruşma fikri, Facebook’un güvenilir bir şirket olmadığı için kripto parası hakkında ABD’yi bilgilendirmesi gerektiğini açıklamıştı. Facebook’un adının karıştığı skandallardan dolayı Waters’ın bu fikri birçok senato üyesi tarafından olumlu bulunduğu ve böyle önemli bir proje öncesi Facebook yönetiminin kamuoyunu ve devleti bilgilendirmesi gerektiği konusunda fikir birliği sağlandı.

Waters’a göre Libra’dan ziyade ABD’deki kripto para düzenlemeleri yetersiz. SEC bu noktada insiyatif alarak birçok önemli karara imza atsa da kurum diğer finansal kuruluşlarla beraber hareket edemiyor. Waters’a göre de kripto paraları düzenleyici bir kararın alınmaması durumunda ABD’nin siber ve ulusal güvenlik anlamında savunmasız kalacağı görüşüne sahip.

Düzenlenecek olan duruşmada, meclisin kuracağı komisyon Facebook’un Libra projesindeki hedeflerini, amaçlarını ve çalışmalarını inceleyecek. Söz konusu duruşma ABD’de ilk kez yapılacak ve duruşmadaki tutuma göre diğer büyük şirketlerde bu alandaki faaliyetlerini yoğunlaştırabilir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim