Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Facebook Giriş Nasıl Yapılır? Facebook Kaydol ve Giriş İşlemleri

Son Güncelleme:
 Facebook Giriş Nasıl Yapılır? Facebook Kaydol ve Giriş İşlemleri

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan ve dünya genelinde çok fazla kullanılan Facebook son dönemlerde daha da önemli hale geldi. Facebook hesabına sahip olmak isteyen herkes Facebook giriş nasıl yapılır sorusunun yanıtını aramaya başladı. Bugün sizlere Facebook giriş hakkında detaylı bilgileri vereceğiz ve Facebook üzerinden yapabileceğiniz işlemlerden bahsedeceğiz.

Facebook Giriş Nasıl Yapılır?

Facebook üzerinden bir hesap sahibi olmadan Facebook giriş yap modülünü kullanmanız mümkün değil. Bu nedenle Öncelikle Facebook ana sayfasına giderek kendinize bir hesap açmanız gerekiyor. Facebook ana sayfasına giriş yaptığınız andan itibaren karşınıza hesap açmak için gerekli adımlar çıkacaktır. Eğer hâlihazırda bir Facebook hesabı sahibi iseniz sayfanın sol üst bölümünde kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanıza imkan sağlayan bir bölüm göreceksiniz. Ama Facebook hesabınız yoksa hemen alt tarafta bulunan hesap aç bölümünden Facebook kaydol işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Başta da belirttiğimiz gibi Facebook giriş yapabilmeniz için öncelikle bir Facebook hesabı sahibi olmanız gerekiyor. Yukarıda bahsettiğimiz Ana sayfadaki hesap aç bölümünde karşınıza çıkacak olan adımları doldurarak kendinize yeni bir Facebook hesabı edinebilirsiniz. Aynı zamanda yeni aldığınız bir Facebook hesabı ile isterseniz instagram facebook ile giriş modülünü de kullanabilirsiniz. Bunun ne işe yaradığını bilmiyorsanız kısaca bilgi verelim; Facebook hesabınızı Instagram hesabınızda Entegre ederek Facebook’ta kullandığınız kimliğinizle Instagram girişi yapabiliyorsunuz.

Facebook Giriş Yapamıyorum Sorunu

Son dönemlerde birçok sosyal medya kullanıcısı facebook giriş yapmak istiyorum Seçeneğini kullandıktan sonra sorun yaşadığını söylüyor. Yani kullanıcılar Facebook hesabına ulaşmakta zorluk çekiyor. Bazen dünya genelinde Facebook erişim sorunu yaşanıyor. Haberlerde Anında bu durumla ilgili bilgiler görebilirsiniz. Facebook giriş sorunu bu nedenle anlık olarak kaynaklanabilir. Eğer hesabınıza ulaşmakta zorluk çekiyorsanız Bu anlık ve geçici bir sorun olabilir Bir süre bekledikten sonra tekrar deneyebilirsiniz. Ancak tekrar denemenize rağmen facebook giriş yapamıyorum diyorsanız Facebook sitesini yardım bölümünden yetkililerle iletişime geçebilirsiniz. Böyle durumlarda şifreniz başkası tarafından çalınmış ya da değiştirilmiş olabilir. Eğer güvenlik sorunu yaşıyorsanız mutlaka şifrenizi yenilemeniz öneririz.

Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Facebook hesap dondurma işlemi de kullanıcılar tarafından merak edilen diğer konulardan biri. Eğer hesabınız geçici olarak dondurmak istiyorsanız bütün Facebook sayfalarının sağ üst tarafında bulunan hesap ayarları bölümüne girin. Burada sol üst sütunda bulunan genel bölümüne tıklayın. Karşınıza burada hesabını yönet bölümü çıkacaktır Oradan da hesabını dondur seçeneğine Tıklayın ve onaylamak için gerekli olan talimatlara devam edin. Facebook hesabınızı dondurmayı tercih ettiğinizde Siz yeniden giriş yapana kadar sizden başka hiç kimse Profilinizi göremez. Ancak bu sırada Messenger Hala aktif olacaktır Bunu unutmayın. Ayrıca Facebook hesabını dondurduktan sonra Arkadaşlarınıza gönderdiğiniz bazı mesajlar ve bilgiler görünmeye devam eder. Yine arkadaşlarınızın listesinde adınız görünür. Eğer Facebook hesabınıza birlikte Messenger hesabınızı da dondurmak isterseniz, Onu da messenger üzerinden ayrı bir işlemle yapmanız gerekecektir.

Facebook Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Facebook şifre değiştirme bölümünü kullanmak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken şey hesabınızın içindeyken şifre bölümüne gidip buradaki adımları inceleyerek şifrenizi değiştirmek. Bu şekilde kolaylıkla facebook şifre yenileme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat facebook şifrenizi bilmiyorsanız işler biraz daha karışık. Bu durumda mail hesabınızın aktif olması gerekiyor çünkü Facebook şifre yenileme kodu mail hesabınıza geliyor. Facebook üzerinden cep telefonu tanımlama işlemi yaptıysanız, şifre yenileme için bu seçeneği de kullanabilirsiniz.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Mafia Trilogy’nin fragmanı yayımlandı
13 05 2020 - 20:07
Android 11, 4. önizleme sürümünde sohbet bildirimlerine yeni özellikler eklendi
13 05 2020 - 16:30
Disco Elysium’a eklenecek yeni dil için anket başlatıldı (Türkçe’de yer alıyor)
13 05 2020 - 16:06
Play Store, 813 trojanlı uygulamayı mağazadan kaldırdı
13 05 2020 - 15:55
Xiaomi CEO’sundan gelen iPhone’lu paylaşım hayal kırıklığı yaşattı
13 05 2020 - 12:14
Facebook, içerik yöneticilerine 52 milyon dolar tazminat ödeyecek
13 05 2020 - 10:23