Facebook, Durum Paylaşımlarında Ortak Bir Platform Yapmaya Hazırlanıyor

Facebook yönetimi sahip olduğu Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalarda da aktif olan Durum-Hikaye paylaşma özelliğinde değişikliğe gidiyor. Yeni özellikle birlikte şirketin sahip olduğu tüm platformlar birleştirilerek Hikaye-Durum paylaşımları yapılabilecek.

27.06.2019 - 16:18
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Durum-Hikaye paylaşma özelliği sosyal medya sektöründe devrim niteliğinde bir teknolojiydi. Bu teknoloji Snapchat uygulamasıyla birlikte başladı ve Facebook şirketi Snapchat uygulamasını satın almaya çalıştı. Snapchat’ten olumsuz cevap alınmasıyla birlikte Facebook, sahip olduğu uygulamalar olan Instagram ve WhatsApp’da bu özelliği aktif etti.

TÜM UYGULAMALAR BİRLEŞİYOR

Facebook bu özelliği aktif ettikten sonra birçok iyileştirme çalışmaları yaptı ve özelliği daha da detaylandırmaya çalışıyor. WhatsApp uygulamasının dünya üzerindeki kullanıcı sayısı 1 milyarın üzerinde ve Facebook için bu uygulama bir nevi teknolojik bir silah. Facebook bu silahı daha etkili kullanabilmek için tüm uygulamaları birleştirmeyi hedefliyor.

Facebook yönetimi, WhatsApp’ın Durumlar sekmesini Instagram, Messenger ve Google Fotoğraflar hizmetiyle birleştirmeyi hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda da WhatsApp üzerinden diğer uygulamalara bağlanmak gerekmiyor. API bağlantısının gerekmemesinin sebebi ise Facebook’un geçmişte yaşadığı güvenlik problemleri. Şirketin verileri satması ve kullanıcılarını mağdur etmesinden dolayı daha fazla tepki çekmemek için iki uygulamayı birbirine karıştırmadan bu özelliğin devreye sokulması hedefleniyor.

Facebook’un Instagram uygulamasında da bazı değişikliklere gitmesi bekleniyor. Instagram uygulamasının da 1 milyara yakın kullanıcısı olduğu için şirket reklam politikasını değiştirerek daha fazla kazanç elde etmeyi hedeflemekte. İlerleyen günlerde de Instagram’ın Keşfet politikasının değişmesi bekleniyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim