Facebook 2020 Yılında Kendi Kripto Parası Libra’yı Piyasaya Sürecek

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformlarından Facebook, 2020 yılında kendi Kripto para birimini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Facebook 2020 yılında, kendi Kripto para birimini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Konu hakkında yapılan açıklamada, Facebook tarafından piyasaya sürülen Kripto para biriminin “Libra” olarak adlandırılacağı belirtildi. Ayrıca Facebook’un yeni para birimi master kart […]

18.06.2019 - 21:33
18.06.2019 - 23:36
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformlarından Facebook, 2020 yılında kendi Kripto para birimini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Facebook 2020 yılında, kendi Kripto para birimini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Konu hakkında yapılan açıklamada, Facebook tarafından piyasaya sürülen Kripto para biriminin “Libra” olarak adlandırılacağı belirtildi. Ayrıca Facebook’un yeni para birimi master kart ve Visa gibi ödeme sistemleri tarafından desteklenecek.

Kendi Dijital Cüzdanı Olacak

Facebook tarafından yapılan açıklamada üretilecek olan Kripto para birimine ek olarak, “Calibra” adı verilen bir dijital cüzdanın oluşturulacağı belirtildi. Bu platformu kullananlar kendi aralarında mesajlaşır gibi “Libra” transferi yapabilecek.

Facebook’tan yapılan açıklamanın devamında dünyanın birçok yerinde insanların en basit seviyedeki finansal hizmetlere ulaşamadığına dikkat çekildi. Dünyada birçok kişide hala banka hesabı bulunmadığının belirtildiği açıklamada, gelişmekte olan ülkelerde ve özellikle kadınlarda bu oranın çok daha kötü olduğu vurgulandı.

Birçok İşlem Bir Arada Olacak

Açıklamanın devamında Facebook kullanıcılarının bu yeni hizmetle birlikte harcama tasarruf ve para transferi yapabilmesinin amaçlandığına dikkat çekildi.

Ayrıca açıklamanın devamında 2020 yılında piyasaya sürülecek olan kripto para biriminin ve dijital cüzdanın WhatsApp ya da Facebook Messenger üzerinden kullanılabileceği gibi doğrudan “Calibra”nın kendi cep telefonu yazılımını indirilerek kullanılmasının mümkün olacağı hatırlatıldı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim