Face ID Kalitesini Gösterdi

Apple tarafından sunulan Face ID’nin kalitesi ortaya çıkıyor.

04.12.2017 - 22:32
06.12.2017 - 23:45
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Amerika Birleşik Devletleri merkezli olarak faaliyet gösteren ve dünyanın en iyi telefon üreticileri arasında yer alan Apple, yeni modeli iPhone X ile dikkatleri üzerine çekmişti. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri çıkarılmış, bunun yanı sıra iPhone’un 10.yılına özel X modeli de çıkartılmıştı. Özellikle yeni modelde sunulan yüz tanıma sistemi ise ilk başlarda eleştiri oklarının hedefi olsa da yapılan incelemeler sonrasında kalitesi ortaya çıktı. Yapılan açıklamalara göre Face ID sisteminin oldukça başarılı olduğu ve gelmiş geçmiş en iyi yüz tanıma sistemleri arasında yer alabileceği belirtildi.

Rakiplerinin Gerisinde Kaldı İddiası

Bilindiği üzere Apple şirketi yüz tanıma sistemini rakiplerinden çok sonra sunmuştu. Ancak yapılan incelemeler sonrasında Samsung gibi firmaların yaptığı yüz tanıma sistemlerinde sorun olması, yetersiz olması ya da karanlık bölgelerde okuyamaması gibi sorunlar olması halinde iyice gözden düşmüştü. Rakiplerinden geç çıkarmasına rağmen oldukça kaliteli bir özellik sunan Apple’ın yüz tanıma sistemi ise özellikle tanıma açısından oldukça başarılı. Yapılan testler ve inceleme videoları sonrasında karanlık bölgeler başta olmak üzere bere, gözlük takılması gibi şeyler Apple’ın okumasına engel olamıyor. Bu da sistemin ne derece kaliteli olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.

Apple ise önümüzdeki günlerde çok daha iyi özellikler ile tekrar kullanıcı karşısına çıkacak.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim