Eyfel Kulesi Kırmızı Beyaza Boyandı! – Türkiye 2 – 0 Fransa

Türkiye’nin Fransa maçında gösterdiği başarıyla tüm ülke sevince boğuldu. Bu muhteşem spor seyrinin yanı sıra ülkemizi Dünya çapında temsil eden milli takımımız bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Maç 2-0 olarak sonuçlanırken gollerimiz Kaan Ayhan ve Cengiz Ünder kaydetti. EURO 2020 Elemelerinde çok mühim olan maçı kazanan milli takımımız oyunu ilk yarı 2-0 kapattı. İkinci yarıda muhteşem […]

09.06.2019 - 0:16
18.06.2019 - 1:32
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türkiye’nin Fransa maçında gösterdiği başarıyla tüm ülke sevince boğuldu. Bu muhteşem spor seyrinin yanı sıra ülkemizi Dünya çapında temsil eden milli takımımız bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Maç 2-0 olarak sonuçlanırken gollerimiz Kaan Ayhan ve Cengiz Ünder kaydetti.

EURO 2020 Elemelerinde çok mühim olan maçı kazanan milli takımımız oyunu ilk yarı 2-0 kapattı. İkinci yarıda muhteşem oynayışıyla farkı açma şanslarını yakalasa da bunlar gole çevrilemedi.

Bu galibiyet sonrası sosyal medyada yer alan mizahi içeriklerle adeta Eyfel Kulesi milli takımımızın renkleri olan kırmızı beyaza boyandı. Bu mizahsenler dünya gündemine otururken gelecek maçlar içinde büyük bir motivasyon kaynağı oldu.

(Görüntü EURO 2016'ya aittir)

Bu galibiyet sonrası takımımız 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda puanını 9’a yükselterek grupta zirveye yükseldi. Aynı zamanda bu galibiyet, Fransa’ya karşı tarihimizdeki ilk galibiyetimiz. Bu motivasyon kaynağı ile birlikte umarız millilerimiz bizi çok daha gururlandıracak başarılara imza atacaklardır. Kendilerine başarılar diliyoruz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim