Kadın

İyi Eyeliner Sürmenin Püf Noktaları

Kadınlar için makyaj malzemeleri arasında oldukça özel bir yere sahip olan eyeliner, etkileyici bir makyajın olmazsa olmazlarından. Çarpıcı bakışlar için akla ilk gelen çözüm olan eyeliner, ne yazık ki birçok kadın için hala ekstra yetenek gerektiren bir işlem. Eğer siz de etkileyici bakışlar için doğru şekilde eyeliner sürmek istiyorsanız size özel hazırladığımız rehberimizi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Primer Kullanımı

Eyelinerı ne denli düzgün bir şekilde çekerseniz çekin elde ettiğiniz görünümü korunmadığınız ve eyelinerın bulaşmasını ya da dağılmasını önlemediğiniz sürece istediğiniz başarıyı elde edemezsiniz. Bu nedenle gözler için üretilen primer ürünlerle önce uygun zemini hazırlayıp sonra farklı eyeliner modelleri denemelisiniz.

Eyeliner Formunu Seçin

Eyeliner üreten firmalar size birçok seçenek sunar; kalem, jel, likit gibi. Bu nedenle ürünün farklı formlarını deneyerek hem yarattığı görüntü hem de kullanımı açısından size en uygun olanı bulmanız gereklidir. Örneğin yeni başlayanlar için likit eyeliner zorlayıcı olabilir ancak profesyonel makyajlar için jel eyeliner istenen etkiyi yaratan atabilir.

Kapatıcı Kullanımı

Makyaj yaparken elbette hata yapabilirsiniz ancak söz konusu eyeliner olduğunda tüm işlemi silmeye çalışmak kusur düzeltmek yerine göz çevresindeki makyajın daha da dağınık durmasına yol açacaktır. Bu nedenle minik kusurları kamufle etmek istediğinizde silmek yerine kapatıcınızı kullanın. Kapatıcıyı bir çerçeve olarak kullanarak eyeliner çizgisini daha belirgin hale de getirebilirsiniz.

Malzeme Değişikliği

Elbette her makyaj malzemesinde seçici olmak ve son kullanım tarihine dikkat etmek gerekiyor. Ancak eyeliner söz konusu olduğunda likit ürünlerin çok hızlı nem ve sıcaklıktan etkilendiğini unutmamalı ve sıkça ürün değişimine girmelisiniz. Kalem ürünlerin ömrü bir yıl, likit olanların 6 ay olurken, ürünleri bozulduğu halde kullanmaya devam etmenin hem görsel hem estetik sorunlar yaratacağı unutulmamalıdır.

İlginizi çekebilecek diğer başlıklarımız:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu