1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Evde Yapılabilecek Sermayesiz İşler
Evde Yapılabilecek Sermayesiz İşler

Evde Yapılabilecek Sermayesiz İşler

Özellikle evhanımları evde yapılabilecek sermayesiz iş fikirleri hakkında bilgi almak istiyor. Bugün sizlere evde hiç sermaye koymadan yapabileceğiniz ek iş fikirleri hazırladık.

A+A-

Mevcut dünya ekonomisinin ortaya koyduğu tabloda standart işten kalan vakitlerde ya da doğrudan ana iş olarak yapılabilecek iş arayışları modern toplum genelinde oldukça önemli bir konu haline geldi. Bu konuda da

evde yapılabilecek sermayesiz işler

konusunda internet ortamında fazlasıyla araştırma yapılıyor ve alternatifler değerlendiriliyor. Özellikle de temel olarak herhangi bir sermaye gereksinimi duymadan, kazanç elde edilmeye başlanabilecek işler konusunda günümüzün dünyasında önemli alternatifler bulunuyor. Günümüzde pek çok kişi evde oturarak, herhangi bir sermaye ortaya koymadan yüksek kazançlar elde etmeye başladı.

Enflasyon değerlerindeki artışlar, her alanda karşılaşılan zamlar gibi ekonomik sıkıntıların yaratmış olduğu baskı insanların sermaye ortaya koyarak, belirli bir sektör alanında çalışma gerçekleştirme cesaretinin yok olmasına veya zaten en başından belirli bir proje ile ilgili olarak sermaye bulma konusunda ciddi sorunlar yaşayabilmesine neden olabiliyor. Bu gibi etkenlerde son yıllarda evde yapılabilecek sermayesiz işler konusunda yoğun bir ilginin ortaya çıkmasına neden oluyor. Evde herhangi bir sermaye gerektirmeden kazanç getirecek niteliklerdeki işlerde genel olarak internet önemli bir fırsat alanı olarak öne çıkıyor ki zaten günümüzde bu tarz iş fırsatları konusunda internetin çok zengin alternatifleri bulunuyor. Bu gibi iş fırsatları arasında;

Youtube Kanalı Açmak

Son yıllarda en popüler olan sermayesiz iş fırsatları arasında ilk sırada herkes tarafından Youtube üzerinde bir kanal açarak, video çekilmesi gösterilir. Dünyanın en büyük ve en iyi video paylaşım platformu Youtube üzerinde herkes bir kanal açabiliyor. Açılan bu kanallarda video paylaşımlarında bulunarak, yakalanan izlenme oranlarına göre Youtube’ den ödeme alabilme ve dolayısı ile de bir sermaye olmadan kazanç elde edebilme imkanı bulunuyor. Hem yurtdışında hem de Türkiye’ de bu alanda önemli başarılara imza atmış pek çok örneğin bulunması da bu iş fırsatının cezp edici olmasına yol açıyor. Bu konuda en önemli husus ise telif ve özgünlüktür. Yani Youtube tarafından izlenen video içeriklerine izlenme sayısı üzerinden ödeme yapılabilmesi için paylaşılan videonun telif içermemesi ve sadece o kanala özgü olması gerekiyor. Bunun dışında yüksek izlenme oranlarının yakalanabilmesi için insanların ilgilerinin çekilmesi gerekir. Youtube kanalı üzerinde video paylaşımı yapmak için yemek tarifi videoları, örgü tekniklerine dair videolar gibi genel olarak belirli bir kesime hitap eden veya genele hitap ederek hızla popüler olabilecek içerikler hazırlanması çok önemlidir. Yani tüm temelde insanların ilgisini çekecek, telif sorunu bulunmayan ve özgün olan videolar çekerek, yakalanan izlenme oranları üzerinden yüksek kazançların elde edilebilmesi mümkündür.

Anket Doldurma

Günümüzde özel ekonomi piyasasının Türkiye’ de de yakalamış olduğu gelişim yeni nesil hizmet sektörlerinin ortaya çıkmasına neden oluyor. Özel sektörde faaliyet gösteren şirketler ve kuruluşlar tarafından hitap etmiş oldukları kesime ilişkin olarak sunacakları yeni bir ürün ya da hizmete ilişkin, mevcut bir hizmet ya da ürününe ilişkin veya genel şirket satış portföyüne ilişkin olarak doğrudan toplumdaki düşünce, beklenti ve taleplerin öğrenilmesi başarılı bir satış stratejisinin belirlenebilmesi açısından çok önemlidir. Bu yüzden de anket şirketleri, hizmet ya da ürün satışında bulunan özel şirketler adına anketler hazırlayarak, bunları sanal ortamda kullanıcılara gönderiyor. İşte bu noktada sizde anket sitelerine üye olarak, düzenli olarak size gönderilecek anketleri doldurup, anket başına belirli oranlarda kazançlar elde edebilirsiniz. Gün içerisinde sadece birkaç dakikayı ayırarak, anket şirketi tarafından mail adresine gönderilen anketleri doldurup, anket başına şirkete ve dolduran ankete göre değişen değerlerde kazançlar elde edilebiliyor.

Evde Çocuk Bakımı

Büyükşehirlerde yaşayan çocuklu kişilerin kent yaşamının çalışma temposu dolayısı ile gün içerisinde mesai saatlerinde çocuklarıyla ilgilenebilecek kişilerin bulunmasında insanların fazlasıyla sorun yaşayabilmesine neden olabiliyor. Özellikle büyük kentlerde çok sık yaşanan bu duruma yönelik olarak sizde evde çocuk bakımı yaparak, herhangi bir sermaye olmadan evinizden kazanç sağlayabilirsiniz. Binanızda, sokağınızda ya da mahallenizde ikamet eden tanıdıklarınızın veya tanımadığınız kişilerin iş veya farklı nedenler dolayısı ile günün belirli saatlerinde küçük çocukları ile ilgilenemedikleri durumlarda, siz bu saatlerde onlara bakıcılık yaparak, kazançlar elde edebilirsiniz.

Evde Düğme Dikme

Günümüzde pek çok tekstil firması tarafından üretimdeki ürünlerin belirli aşamalarındaki maliyetler ve vakit kayıpları nedeni ile kendi bünyesi yerine dışarıya üretim yaptırma potansiyeli bulunmaktadır. Bu kapsamda da sizde büyük tekstil firmalarının düğme dikme işi için başvuruda bulunabilirsiniz. Tekstil firmasının bulunduğu kentte oturuyorsanız fabrikadan araçlarla, farklı şehirde iseniz kargo ile size gönderilen tekstil ürünlerine yine şirket tarafından gönderilen düğmeleri dikerek, kazanç elde edebilirsiniz. Böyle bir işe başvuruda bulunabilmek içinse sadece çevrenizde bulunan fason şirketlerce verilen iş ilanlarına başvuruda bulunabilir ya da internet üzerinde ‘İŞKUR’ tarafından resmi web sitesi üzerinde bu alanda verilen iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Havlu Kenarı Overlok Yapma

Bireysel olarak örgü örüp, satılmasının yeni dünyaya uyarlanmış versiyonu olan bu sermayesiz iş fırsatları alanında ise havlu fabrikaları tarafından havlu kenarlarına desenli overloklar çekilmesi konusunda özel iş alımı gerçekleştiriliyor. Bu konuda deneyim ve yeteneğiniz bulunuyor ise sizde bu alanda faaliyet gösteren şirketlere başvuruda bulunarak, fabrika tarafından size gönderilecek havluların kenarlarına, size belirtilecek şablon üzerinde overlok yaparak, havlu başına 1TL’ den başlayan fiyatlarda kazançlar elde edebilirsiniz.

Bu gibi sermayesiz iş fırsatları alanında yer almaya başladıkça sektörlerin mevcut ihtiyaçlarının daha net görülebilmesi ve bu konuya yönelik olarak gerçekleştirilebilecek sermayesiz iş uygulamaları konusunda daha geni yelpazelere ulaşabilmeniz mümkündür. Evde yapılabilecek işler sayesinde mevcut ekonominize önemli bir katkı sağlayabilir hatta bazılarında yakalayacağınız önemli başarılar ile ana gelir kaynağı haline getirebilirsiniz.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum