Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Evde nemlendiricili cilt maskesi nasıl yapılır? 

Özellikle kadınların ilgisini çeken nemlendiricili cilt maskesini evlerimize sağlıklı ve doğal ürünlerle gerçekleştirmemiz mümkündür. 
Eklenme:
 Evde nemlendiricili cilt maskesi nasıl yapılır? 

Herkesin en büyük arzularından birisi de yumuşak, esnek ve parlak bir cilde sahip olmaktır. Bu konuda özellikle kadınlar için cilt güzelliğinin büyüleyici olması çok fazla önem arz eder. Eğer güzel bir cilde sahipseniz çok şanslısınız. Peki nemlendiricili cilt maskesi nasıl yapılır? 

Kuru ve yağlı bir ciltte makyaj asla istendiği gibi durmaz. Bunu makyaj ile kapatmaya çalıştığımız zamanlarda ise kötü görünmemiz olağandır. Cilt sorunlarını ortadan kaldırmak için de öncelikli olarak bunun neye sebebiyet verdiğini bulmak durumundayız. 

Nemli bir cilt her koşulda daha genç yaşlanmamıza sebebiyet vereceği gibi daha parlak ve sağlıklı görünmemize neden olur. Cilt maskeleri piyasada satılmasına rağmen içeriğinde kimyasal olması cildimize zarar verebilmektedir. Oysa ki mutfaklarımızda kullandığımız sağlıklı ve doğal ürünler ile kendi cilt maskemizi yapmamız mümkündür. 

Nemlendirici cilt maskesi nasıl yapılır? 

Nemlendirici cilt maskesi yapımı için aloe vera jeli ve salatalığa ihtiyaç vardır. Yarım şekilde kesilen salatalığı püre haline getirerek 2 çorba kaşığı aloe vera jelini içerisine ekleyin. Ve bunu pürüzsüz bir hale gelene kadar karıştırın. Daha sonrasında bu karışımı cildinize dairesel hareketlerle yayarak kurumasını bekleyin. Yarım saat sonrasında da maskeyi soğuk suyla yıkayabilirsiniz. 


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
İşyerinde şık ve bakımlı görünmenin sırları
14 10 2020 - 09:00
Kolay yağlanan saçlara çözüm önerileri
13 10 2020 - 13:19
Genç cildin sırrı: Elma kayısı maskesi
13 10 2020 - 10:18
Kusursuz bir cilt için bakım önerileri
12 10 2020 - 10:56
Türk kahvesi ile cilt bakımı mümkün
9 10 2020 - 13:54
Beyaz tenli kadınlara yakışan kış renkleri
8 10 2020 - 17:00
Yorum Yap