Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Evde cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Güzel görünmek için verilen onca emekten, harcanan zamandan ve ödenen servet değerinde paralardan şikâyetçiyseniz evde doğal maskeler hazırlamaya çalışıyor olabilirsiniz. Bu doğal yöntemleri tercih edenler, çeşitli meyve ve aktarlarda satılan bitkileri kullanarak cilt bakımlarını yapmak için maskeler hazırlamaktadırlar. Peki, bu maskeleri hazırlamak sanıldığı kadar sorunsuz ve kolay mı?
Eklenme:
 Evde cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Sizler için evde cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken ayrıntıları derledik. Bu noktalara dikkat ederek kötü sonuçlarla karşılaşma ihtimalinizi sıfırlayabilirsiniz. Evde cilt maskesi hazırlarken istediğiniz sonuçlara ulaşabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar işte yazımızda…

Evde cilt bakımı nasıl olmalı?

Öncelikle maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeleri hazırlayın. Kullanacağınız kâsenin cam olmasına özen gösterin ve pamuk gibi diğer malzemelerin de temiz olduğundan emin olun.

Cilt bakımı yaparken kullanacağınız malzemeleri mutlaka kontrol edin. Tüm malzemenin son kullanma tarihlerine dikkat edin ve taze olmasına özen gösterin.

Eğer malzemeleri çeşitli bitkilerden hazırlayacaksanız ölçülerine ekstra dikkat etmelisiniz çünkü. Bitkisel formüllerde doğru ölçüyü kullanmanız gerekmektedir.

Tarifi yaparken tam anlatılan gibi adım adım ilerlemeniz önemlidir. Ayrıca maskeyi cildinizde bekletmeniz gereken süreye de çok dikkat etmelisiniz. Verilen süreyi geçen bazı maskeler ciddi reaksiyonların oluşmasına sebep olabilmektedir.

İnternet dünyasında yüzlerce maske tarifi bulunmaktadır. Bazı maskeler ve cilt bakım önerileri doğru değildir. Bu yüzden maske tarifi aldığınız kaynaklara çok dikkat edin ve içerisinde kullanılan ürünleri mantık süzgecinden geçirin.

Hazır maskelerin içerisinde koruyucu maddeler olduğu için açıldıktan uzun süre sonra bile rafta bekletilebilmektedir. Ancak evde hazırlanan doğal maskeler koruyucu madde içermediği için uzun süre bekletilemez. Bu sebeple hazırladığınız maskeleri uzun süre bekletmemelisiniz ve en fazla birkaç gün içerisinde tüketmelisiniz.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Kusursuz bir cilde sahip olmanızı sağlayacak ipuçları
15 10 2020 - 09:54
Yumurtlama günleri nasıl hesaplanır? Yumurtlama hesaplama
14 10 2020 - 18:09
İşyerinde şık ve bakımlı görünmenin sırları
14 10 2020 - 09:00
Kolay yağlanan saçlara çözüm önerileri
13 10 2020 - 13:19
Genç cildin sırrı: Elma kayısı maskesi
13 10 2020 - 10:18
Kusursuz bir cilt için bakım önerileri
12 10 2020 - 10:56
Yorum Yap