Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Evde bakım parası ne kadar oldu 2020? Evde bakım maaşı kaç TL?

Evde bakım parası 2020 ne kadar oldu? Evde bakım maaşı alan vatandaşlar enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte yeni maaşların ne kadar olduğunu ve maaşlarına ne kadar zam geldiğini araştırıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç engelli, yaşlı ve hasta kişilerin yakınlarına ödenen evde bakım maaşı Temmuz ayında zamlı olarak ödenecek. Peki evde bakım maaşı kaç TL? Evde bakım parası ne kadar oldu?
Eklenme:
 Evde bakım parası ne kadar oldu 2020? Evde bakım maaşı kaç TL?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evinde yaşlı, hastaya da engelli vatandaşlara bakan yakınlara ödenen evde bakım maaşlarına Temmuz ayından itibaren zam geldi. Evde bakım maaşları her yıl 2 defa zamlanıyor ve aylık olarak ödeniyor. Peki evde bakım maaşı zamlı ne kadar oldu? Kurban Bayramı öncesinde evde bakım maaşı ikramiyesi ödenecek mi? Detaylı bilgiler haberimizin devamında…

Evde bakım parası ne kadar oldu 2020?

2020 yılının ilk 6 ayında enflasyon rakamlarının belli olması ile birlikte evde bakım maaşı zamlandı. Yılın ilk yarısında 1460,61 TL olarak ödenen evde bakım maaşı Temmuz ayı da dahil olmak üzere Bundan sonra zamlı olarak ödenecek. Memur maaş katsayısının artması ile birlikte evde bakım parası artık 1524 TL olarak ödenecek. Yılın ikinci yarısında bu rakam üzerinden ödenen maaşlar ocak ayından itibaren yeniden zamlanacak.

Evde bakım maaşı sorgulama ekranı

Evde bakım maaşı alan vatandaşlar e-devlet üzerinden sorgulama yapabiliyorlar. TC kimlik numarası ve şifreleri ile e-devlet girişi yapan vatandaşlar daha sonra arama çubuğu üzerinden “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazarak sorgulama ekranına ulaşabilirler.

SMS ile evde bakım maaşı sorgulama

Ayrıca evde bakım maaşını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alan vatandaşlar cep telefonlarının SMS bölümünden büyük harflerle BAKIYE Yazarak 4747’ye SMS gönderip sorgulama yapabilirler. Ziraat Bankası tarafından verilen SMS kodu ile her ay maaşlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Evde bakım maaşı nedir, kimlere verilir?

Bakıma muhtaç engelli, hasta ve yaşlılar için yakınlarına ödenen evde bakım maaşı devlet tarafından verilmektedir. Evde bakım maaşı alabilmek için gerekli belgelerle bakıma muhtaç yakınınız olduğunu kanıtlamanız gerekir.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Güncel altın fiyatları 7 Ağustos 2020! Altın bugün ne kadar oldu?
7 08 2020 - 10:49
Bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu? Bedelli askerlik ücreti 2020
5 08 2020 - 12:44
Temmuz ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri ne zaman yatırılacak?
20 07 2020 - 10:48
Kurbanlık büyükbaş hayvan canlı kilo fiyatı 2020! Büyükbaş kurbanlık ne kadar?
19 07 2020 - 14:54
16 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller 2020! Evde bakım maaşı sorgulama ekranı
16 07 2020 - 11:44
14 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller! Zamlı evde bakım parası ne kadar oldu?
14 07 2020 - 10:23
Yorum Yap