Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Evde Bakım Maaşı Yatan İller 10 Temmuz 2019 Tarihli Tam Listesi

Son Güncelleme:
 Evde Bakım Maaşı Yatan İller 10 Temmuz 2019 Tarihli Tam Listesi

Vatandaşlar internet üzerinde evde bakım maaşı yatan illerin araştırmasına devam ediyor. 10 Temmuz Çarşamba günü itibariyle bazı illerde evde bakım maaşı yatırılmaya başlandı. Kendisinin maaşının yatıp yatmadığını merak eden vatandaşlar da şu anda hangi illere ödeme yapıldığını araştırıyor.

Evde Bakım Maaşı Yatan İller

E devlet üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra evde bakım maaşı yatan iller kolaylıkla bulunabiliyor. Birçok kurum ve kuruluşun sayfasına ev sahipliği yapan e Devlet, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sayfasında da evde bakım maaşı konusunda detayları paylaşıyor. Eğer evde bakım maaşı almayı bekliyorsanız ödeme bilgilerine bu sayfadan ulaşabilir, aynı zamanda SMS yolu ile Ziraat Bankası’ndan sorgulayabilirsiniz. Evde bakım maaşını Ziraat Bankası üzerinden almaya devam ediyorsanız bankanın SMS hizmeti olan 4747’ye büyük harfle BAKIYE yazıp gönderebilirsiniz. Evde bakım maaşı yatan iller için aşağıdaki listeden sorgulama yapabilirsiniz.

EVDE BAKIMA MAAŞI SORGULAMA EKRANI

Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Ödeniyor?

Aslında 10 Temmuz tarihinde evde bakım maaşı hiçbir ile yatmıyor. Çünkü devlet tarafından evde bakım aylığı 15 ile 31 arasında ödeniyor. Aynı zamanda evde bakım maaşı alan vatandaşların ikamet değişikliği durumunda yeni İkamet adresini en geç 15 gün içerisinde ilgili kuruma bildirilmesi gerekiyor. İkamet değişikliğinin bildirilmemesi durumunda sorumlular hakkında idari ya da hukuki işlem uygulanabiliyor. Aynı şekilde engellinin vefatı halinde de en geç 15 gün içerisinde durumu ilgili kuruma bildirmek gerekiyor. Engellinin vefatında bildirmeyen yakınları için yasal işlem başlatılabiliyor.

Evde Bakım Maaşı Alma Şartları

Evde bakım yardımı alabilmek için Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen yetkili hastanelere engellinin götürülerek sağlık kurulu raporu alınması gerekiyor. Verilecek olan sağlık kurulu raporunun en az %50 ve “Ağır engelli” İbaresi “evet” olarak işaretlenmiş olması şartı aranıyor. Bakıma muhtaç engellilerin üvey çocukları da dahil olmak üzere, eşi, torunlar, anne ve babası, torunlarının eşleri, çocuklarının eşleri, kardeşleri ve kardeşlerinin eşleri, eşinin anne ve babası, eşinin kardeşleri başta olmak üzere birçok aile bireyi başvuru yaparak engelliye baktığını belirtip evde bakım maaşı alabiliyor.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Sigaraya zam geldi! 13 Mayıs Çarşamba yeni sigara fiyatları ne kadar?
13 05 2020 - 10:40
500 TL bayram harçlığı kimlere verilecek? 500 TL bayram harçlığı almak için şartlar
11 05 2020 - 15:52
11 Mayıs evde bakım maaşı yatan iller! Hangi illerde evde bakım maaşı yattı?
11 05 2020 - 10:49
Bim Aktüel 12 Mayıs 2020 Temizlik ve Kişisel Bakım Ürünleri Kataloğu
10 05 2020 - 16:36
Gratis Anneler Günü indirimleri yayınlandı! 4-10 Mayıs Gratis Anneler Günü kataloğu
9 05 2020 - 14:53
Almanya Merkezli Firmaların Yarısından Fazlası Azalan Taleplerden Yakınıyor
8 05 2020 - 18:27