Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Evcimen Kedi Türleri Nelerdir? Evde Besleyebileceğiniz Kedi Cinsleri

Eklenme:
 Evcimen Kedi Türleri Nelerdir? Evde Besleyebileceğiniz Kedi Cinsleri

Evcil hayvan denilince akla ilk olarak kedi, köpek, kuş ve balık gelmektedir. Ev koşulları uygun olan insanlar ise çoğunlukla ev yaşantısına uygun köpekler ve kediler seçmektedir. Evde beslenilebilecek kedi türleri çok çeşitlidir.

1. Ankara Kedisi

Ankara kedisi dünyada bulunan en eski ve uzun tüylü kedi cinsidir. Zeki, hareketli, güçlü ve oyuncudurlar. Diğer yandan hırçın ve asabi değillerdir ve evdeki eşyalara zarar vermezler. Ankara kedisi kar beyaz, gri veya siyah renkte olabilir. Kar beyazı olan Ankara kedilerinde çok büyük ihtimalle sağırlık vardır.

2. Van Kedisi

Van kedisi, bir gözünün mavi ve bir gözünün yeşil olması ile kolayca ayırt edilebilen bir kedi cinsidir. Çok zekilerdir ve bununla birlikte çok titizlerdir. Her zaman enerjiklerdir ve oyun oynamayı, yüzmeyi ve yıkanmayı çok severler. İyi bir avcıdır.

3. Amerikan Bobtail

Amerikan Bobtail cinsi kediler oyuncudurlar. Her zaman enerjik, zeki ve sevimlilerdir. Evde beslenmeye en uygun türlerden birisidir.

4. Birman

Birman cinsi kediler çok uslu olmalarıyla bilinir. Bunun yanında şefkatli ve enerjiklerdir. Uzun tüylere sahip olan bu kediler düzenli bakım ihtiyacı duyarlar. Birman, güzel huylarının sayesinde Budistlere göre kutsal bir hayvandır.

5. Chincilla

Chincilla türündeki kediler oldukça usludurlar. Sahiplerine çok düşkün ve bağlıdırlar. İlgi ve şefkati çok severler ve çok sakinlerdir. Evde uzun zaman geçiriyorsanız Chincilla uygun bir tercih olabilir. Çünkü bir Chincilla’nın günde 1 kez 15 dakikalık tüy tarama seansına ihtiyacı vardır.

6. British Shorthair

British Shorthair cinsindeki kediler her ortama ayak uydurabilen zeki ve sevimli kedilerdr. Duygusallardır, sahibinin hareketlerinden etkilenirler.

7. İran Kedisi

İran kedileri zeki, uyumlu ve yumuşak kedilerdir. Evde beslemek için en iyi seçimlerden bir tanesidir. İnsanlara çok iyi birer arkadaş olurlar. Ancak İran kedisine sahip olmak istiyorsanız evde uzun zaman geçirdiğinizden emin olmalısınız çünkü tüylerinin uzunluğundan dolayı sık sık bakıma ihtiyacı olmaktadır.

8. Scottish Fold

Scottish fold cinsindeki kediler özellikle kulaklarının şeklinden dolayı çok sevimlilerdir. Çok zeki ve sakinlerdir. İlgi ve şefkati çok severler yalnız kalmayı sevmezler.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
İmmün plazma tedavisi nedir?
2 04 2020 - 10:55
Koronavirüs Hayalet Pozitif Nedir?
31 03 2020 - 16:13
Bilim Kurulu Nedir? Bilim Kurulu’nun Görevleri ve Üye Listesi
31 03 2020 - 15:40
Klorokin Nedir? Koronavirüs Tedavisinde Klorokin’in Önemi
31 03 2020 - 15:22
Süper Taşıyıcı Nedir? Kimler Süper Taşıyıcı Olabilir?
31 03 2020 - 12:14
Uzaktan Eğitimde Kullanılan Zoom Uygulaması Nedir?
31 03 2020 - 10:51
Yorum Yap