Etiyopya’da ulusal çapta başlatılan kampanya ile 12 saatte 353 milyon fidan dikildi

Etiyopya'da 'bir günde 200 milyon ağaç kampanyası" kapsamında başlatılan ulusal etkinlikte hedeflenen rakamın üstüne çıkılarak 353 milyon fidan dikildiği duyuruldu. Kampanyayı takip eden yetkililer, ülkenin dünya rekoru kırdığı bilgisini verdi. 

30.07.2019 - 15:17
30.07.2019 - 17:21
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Hükümetin mayıs ayında başlattığı “Yeşil Miras” projesi kapsamında bu yıl içerisinde ülke genelinde toplam 4 milyar ağaç dikilmesi planlanıyor. Kırılan bu dünya rekoru ile Etiyopya’nın yeşil miraslarına oldukça değer verdikleri aşikar. Planlanan 4 milyar fidanı dikerken zorlanmayacalar gibi görünüyor.

Halktan büyük destek alan, devlet kurumlarınca da organize edilen çalışmanın dünya rekoru kırması zaten planlanan bir şeymiş ve Etiyopya halkı ile hükümeti bu rekoru kırmayı şuan başarmış bulunuyor.

Türkiye de destek oldu!

Üst düzey hükümet yetkililerinin yanı sıra Etiyopya halkının da destek olduğu kampanyaya Tür Büyükelçiliği gibi çok sayıda yabancı misyon da büyük katkı sağladı. Etiyopya İnovasyon ve Teknoloji Bakanı Getahun Mekuria, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kampanya sonucunda 12 saat içerisinde toplam 353 milyon fidan dikildiğini belirtti.

Başbakan Abiy Ahmed ise dün sabah attığı tweette “Bugün Etiyopya, yeşil bir miras için dünya rekoru kırma girişiminde bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim