Eşofman giyen kız öğrenciler hakkında skandal mesaja ilk tepki

Konya'da yaşanan olayda eşofman giyen kız öğrenciler hakkında skandal ifadeler kullanan felsefe öğretmeni Ercan Harmancı resmen açığa alındı.

27.12.2017 - 14:33
27.12.2017 - 15:03
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Konya’da yaşanan olayda eşofman giyen kız öğrenciler hakkında skandal ifadeler kullanan felsefe öğretmeni Ercan Harmancı resmen açığa alındı. Konya’da eşofman giyen kız öğrencilerle ilgili tepki çeken ifadeler kullanan felsefe öğretmeni Ercan Harmancı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açığa alındı.

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı eşofman giyen kız öğrencilerle ilgili skandal açıklamalarına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ve AK Partili Turan’dan da ilk tepkiler bekleme yapmadan geldi. CHP’li vekil Hüsnü Bozkurt da skandal paylaşımlarla ilgili soru önergesini Meclis gündemine taşıyarak bunun araştırılmasını istedi.

Felsefe Öğretmeni Açığa Alındı

Konya’da felsefe öğretmeninin skandal paylaşımına sessiz kalmayan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Sosyal medya üzerinden yazılan bu ifadeler aslında skandaldan da ötedir. Bunlar ahlaksız kesim olarak nitelendirilir. Ahlak dışı yaklaşım da bulunanlar mutlaka cezalandırılacaktır. Herkesin bir an önce aklını başına alması gerekmektedir. Öğretmenlerimizin bu gibi durumlarda daha hassas davranmaları gerekiyor.” dedi.

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt ise “Çok okumanın bazen yarar getirmeyeceğini çok net bir şekilde görmüş oluyoruz. Bu öğretmenin yaptığı bir tür hastalıktır. Bu kişi Atatürk’ü hedef alan paylaşımlarda da bulunmuştur. Böylesine sapkın ve genel ahlaka karşı gelinecek durumlar karşısında olacağız.” ifadelerine yer verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise hiç beklenen felsefe öğretmeni hakkında soruşturma başlatılmasına kaar verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim