Eskiyen Kıyafetleri Yenilemenin Yolları

Biraz el becerisi biraz da yaratıcılıkla eskiyen giysileri yenilemek ve onları bambaşka bir tarza sokmak mümkündür. Görüntüsünü sevmediğiniz ve değiştirmek istediğiniz giysiler için eskiyen giysiler nasıl yenilenir konusu yazımızın devamında..
26.08.2018 - 19:04
26.08.2018 - 19:04
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Zamanla eskiyen ve modası geçen kıyafetlerden kurtulmak oldukça rahatlatıcı olabilir. Ancak bunu yaparken yeni giysiler için ekstra masrafa girmenize gerek yoktur. Biraz el becerisi biraz da yaratıcılık kullanılarakeskiyen giysileri değerlendirmekve artık görmek istemediğiniz giysileri yepyeni, tarz parçalar haline getirmek mümkündür. Mağaza mağaza gezmenize son verecek ve sizleri yeni giysi alışverişinden kurtaracak önerilerimizi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

eskiyen giysileri yenileme

Eski Tshirtleri Değerlendirmek

Hepimizin gardırobunda bulunan ve kadın-erkek herkes için en rahat giysi tanımının karşılığı olan tshirtler yeniliğe başlamak için en doğru noktadır. Çünkü genelde renkli ve sportif bir tarza sahip olan bu parçalarda yaratıcılığınızı daha özgürce ortaya koyabilirsiniz.

Bu işlem için tüm ihtiyacınız eski bir tshirt, biraz kumaş, biraz renkli taş ve yapıştırıcı olacaktır. Kumaş ne kadar renkli, tüylü ve farklı olursa o denli dikkat çekici bir tasarım olacaktır. Eski tshirtleri yenilemekiçin kumaşı kenarlarından 2 cm. bırakarak cep şeklinde dikin. Göğsün üst kısmına gelen bu cebin çevresini ve yaka kısmındaki birkaç noktaya parlak taşlardan yapıştırın. Ütüledikten sonra bambaşka bir tshirte sahip olabilirsiniz.

Kıyafetleri Boyamak

Rengi değişen, solan, lekelenen giysileriniz için en ideal yenileme yolu onları boyayarak yeniden hayata döndürmektir. Beyaz ya da açık renklerde tshirtler bunun için idealdir.

eskiyen giysileri yenileme

Giysileri boyamakiçin öncelikle seçmiş olduğunuz parça ne olursa olsun ona kocaman bir düğüm atın ve düğümün etrafını iplerle bağlayın. Sonra bu düğüm halindeki giysiyi büyük bir kap içine alın ve üzerine 2 litre kaynar su ekleyin. Suyun üzerine bir yemek kaşığı tuz ve sonrasında da giysi boyasını ilave edin. Ellerinize mutlaka eldiven takın ve ardından bu suyu karıştırın. Giysiyi suyun içerisine batırıp çıkarın. Yaklaşık bir saat beklettikten sonra giysiyi sudan çıkarıp düğümünü açın ve bir gün boyunca kurumasını bekleyin. İpleri de çıkardıktan sonra yeni ve renkli giysinize merhaba diyebilirsiniz.

Eskiyen Kotları Değerlendirmek

Uzun seneler boyunca giydiğiniz kotlarda elbette güneş ışığı, yağmur suyu derken birtakım yıpranmalar olması oldukça normaldir. Ancak her kombine uyabilmesi ve hem resmi hem de rahat günlerde kullanılabilmesiyle kotlar vazgeçmek istemediğimiz giysilerdendir.Eskiyen kotları yenilemekiçin kotların rengini ağartmak farklı bir fikir olabilir.

Kot pantolonu düz bir zemine yayın ve bir sprey şişesi içerisine beyazlatıcı ve su koyup bu spreyi kotun üst kısımlarına sıkın. Kotunuzda beyazlaşan yerler varsa artık modelinin böyle olduğunu düşündürebilirsiniz.

Ceplerin çevresine taşlar eklemek ya da zımbalamak, bir jilet yardımıyla dizlerine hafif kesikler atmak da yapabileceğiniz diğer eklemelerdendir.

eskiyen giysileri yenileme

Gömlekleri Yenilemek

Sık giydiğiniz gömleğiniz eskidiyse ancak onu atmak istemiyorsanız tek ihtiyacınız biraz kurdele ve iplik olabilir.

Gömleğinizin düğme deliklerinin çevresine, yaka ve manşet kısımlarına farklı renk ve boylarda kurdeleler dikin. Kurdelelerin rengine uyumlu kumaş parçalarıyla omuz kısımlarına yama yaparak da oldukça farklı bir gömlek modeli elde edebilir,gömlekleri yenilemekkonusunda ne kadar cesur olursanız o kadar tarz parçalar hazırlayabileceğinizi görebilirsiniz.
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Künye | İletişim