GenelHaber

Eskişehir’de Sel Felaketi: Evler Yıkıldı, Sokaklar Zarar Gördü

Eskişehir Seyitgazi ilçesinde sel felaketi yaşandı. Seyitgazi ilçesi Çatören, Yarbasan, Sarıcailyas, Sancar, Şükranlı ve Cevizli Mahallelerinde sel nedeniyle evler yıkıldı, sokaklar ve ekili tarım arazileri sular altında kaldı. Sel felaketinde can kaybı yaşanmadığı öğrenildi. 

Yağışlar yaşayanların hayatını felç etti

Sözcü’nün haberine göre, Eskişehir’e 63 kilometre uzaklıkta Seyitgazi ilçesine bağlı Yarbasan, Sarıcailyas, Çatören, Sancar, Şükranlı ve Cevizli Mahallelerinde yoğun yağış ve sel baskınları meydana geldi. Bugün öğleden sonra başlayan yağışlar yaşayanların hayatını felç etti.

Hayat neredeyse durdu

Çatören Mahallesi’nde bazı evlerin yıkılmasına neden olan sel felaketi ekili tarım arazilerinde de zarara yol açtı. Çatören Mahallesi yakınlarından geçen Seydi Çayı üzerinde sulama amacıyla yapılan Çatören Barajı’nın yanı sıra çevre dağlardan gelen sel suları da mahalle içinden geçen büyük bir sele sebep oldu.

Yağış nedeniyle birden fazla ev yıkıldı

Sel nedeniyle Çatören Mahallesi adeta ikiye bölündü. Ani bastıran yağış nedeniyle mahallede birden fazla ev yıkıldı. Seyitgazi ilçesi Yarbasan, Sarıcailyas, Çatören, Sancar, Şükranlı ve Cevizli mahallelerinde yoğun yağış ve sel  felaketi bölgede yaşayan vatandaşları da olumsuz etkiledi.

Sel felaketinde can kaybı yaşanmadı

Sel felaketi nedeniyle bölgeye Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, DSİ, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, itfaiye, Seyitgazi Belediyesi ekip sevk etti. Ekiplerin bölgede çalışmaları devam ediyor. Sel felaketi bölgede maddi hasara neden olurken bir can kaybının yaşanmadığı belirtildi.

 

Kaynak: https://onedio.com/haber/eskisehir-de-sel-felaketi-evler-yikildi-sokaklar-zarar-gordu-1152370

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu