Eskişehir’de 1 milyon USD’lık banknot ele geçirildi

Yorum Yap
30 sn okuma süresi
21 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, ellerindeki 1 milyon USD’lık 2 adet banknotu satmak isteyen İ.K. ve R.E. isimli kişiler yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli şahısların üzerinde yapılan aramada 2 adet 1 milyon USD’lık banknot ile tarihi eser olduğu belirtilen 1 adet mühür ele geçirildi.

Şüpheliler gözaltına alınarak emniyet müdürlüğüne sorgulanmak üzere götürülürken, ele geçirilen banknotlar ise incelenmesi için T.C. Merkez Bankası yetkililerine teslim edildi.

İlk Defa 1988 Yılında Basıldı

Uzmanlar 1 milyon USD’lık banknotların gerçek para yerine geçmemesine rağmen değerli olduğunu ve koleksiyoncular arasında el değiştirdiğini belirtiyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk defa 1988 yılında Amerikan Banknot Şirketi tarafından basılan 1 milyon dolarlık banknotların her açıdan gerçek paraya benzediği ve taklit edilememesi için gerçek paralarda bulunmayan özel güvenlik önlemleri alındığı, her banknot için ayrı bir sertifika basıldığı belirtiliyor.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com