Eski UEFA Başkanı Michel Platini Yolsuzluk İddialarıyla İlgili Gözaltına Alındı

UEFA Eski Başkanı Michel Platini, 2022 Dünya Kupası ile ilgili yolsuzluk suçlamasıyla Fransa’da gözaltına alındı.Kararın alınma nedeni Platini’nin organizasyonun Katar’a verilmesi için rüşvet aldığı iddiaları nedeniyle olduğu biliniyor. Daha öncede konu ile ilgili dev organizasyonun Katar’a verilmesi için Platini’nin bir takım gizli görüşmeler yaptığı iddiaları ortaya atılmıştı. PLATİNİ NEDEN GÖZALTINA ALINDI Yolsuzluk iddialarının ortaya çıkmasıyla […]

18.06.2019 - 13:11
18.06.2019 - 14:09
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

UEFA Eski Başkanı Michel Platini, 2022 Dünya Kupası ile ilgili yolsuzluk suçlamasıyla Fransa’da gözaltına alındı.Kararın alınma nedeni Platini’nin organizasyonun Katar’a verilmesi için rüşvet aldığı iddiaları nedeniyle olduğu biliniyor. Daha öncede konu ile ilgili dev organizasyonun Katar’a verilmesi için Platini’nin bir takım gizli görüşmeler yaptığı iddiaları ortaya atılmıştı.

PLATİNİ NEDEN GÖZALTINA ALINDI

Yolsuzluk iddialarının ortaya çıkmasıyla birlikte yeni bilgiler de gündeme gelmeye başladı. 2022 Dünya Kupası oylamasından önce Platini’nin Katar Emiri’nin oğluyla bir araya geldiği iddia edildi. İddiaya göre Platini oylamadan 1 ay önce para akışı sağladığı söylenen FIFA eski başkan yardımcısı Muhammed Bin Hammam ile Paris’te Elysee Sarayında konuyla alakalı özel bir görüşme gerçekleştirdi. Yapılan bu görüşmenin ardından dönemin Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy ile Katar Emiri’nin oğlu ve Katar Başbakanının 2022 Dünya Kupası konusunu tartıştıkları öne sürülmüştü.

Michel Platini, daha önce kupayla ilgili olarak Katar’a oy verdiğini açıklamıştı.

Daha Önce Men Cezası Almıştı

Yolsuzluk iddiaları nedeniyle Fransa’da gözaltına alınan UEFA Eski Başkanı Michel Platini 2011 yılında yine bir rüşvet soruşturması ile gündem olmuştu. Platini, FIFA’dan 1.3 milyon sterlin alması iddiasıyla ilgili açılan soruşturma kapsamında suçlu bulunmuş ve sekiz yıl futboldan men edilmiş, 8 yıllık bu ceza daha sonra 4 yıla düşürülmüştü.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim