Eski Android Telefon ile Ne Yapılır, Nasıl Değerlendirilir?

NAVİGASYONEski Telefonunuzu Müzik Çalar YapınÇalar Saate DönüştürünBebeğinizi İzleyinTelefonu Uzaktan Kumanda Yapın!Güvenlik KamerasıAraç Kamerası Akıllı telefon piyasası o kadar hızlı ki her geçen gün yeni modeller, yeni amiral gemileri karşımıza çıkıyor. Zaman içinde elimizde eskimiş fakat çalışan telefonlar da kalıyor ve bunları nasıl değerlendireceğimizi merak ediyoruz. İşin aslı, eski Android telefon değerlendirme yöntemleri bir hayli kalabalık […]

18.08.2018 - 14:22
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Akıllı telefon piyasası o kadar hızlı ki her geçen gün yeni modeller, yeni amiral gemileri karşımıza çıkıyor. Zaman içinde elimizde eskimiş fakat çalışan telefonlar da kalıyor ve bunları nasıl değerlendireceğimizi merak ediyoruz. İşin aslı, eski Android telefon değerlendirme yöntemleri bir hayli kalabalık ve yapabilecekleriniz hayal gücünüze bağlı. En azından birkaç fikir vermek adına da eski Android telefon ile ne yapılır sorunuza yanıt arayacağız.

Eski Telefonunuzu Müzik Çalar Yapın

En popüler eski telefon değerlendirme yollarından birisi onu müzik çalara dönüştürmektir. Bir dock üzerine telefonunuzu yerleştirebilir, fişe takabilir ya da Bluetooth ile hoparlör sisteminize bağlayabilirsiniz.

Gerekli uygulamaları yükledikten sonra çok fazla bir şeye ihtiyacınız da kalmayacak. Üstelik yeni nesil müzik yayın servisleri sayesinde telefonda büyük hafızalara da gerek yok.

Çalar Saate Dönüştürün

Google Play Store’da eski telefonunuzu yatağınızın yanına hazır hâle getirecek pek çok çalar saat uygulaması bulunuyor. Bunlardan size uygun olan alarmı indirebilir, dilediğiniz müziği seçebilir ve ardından telefonunuzu çalar saat yapabilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz ekrana hava durumu, sıcaklık gibi çeşitli bilgileri de ekleyebilirsiniz.

Bebeğinizi İzleyin

Evli bir çift ve bebek sahibiyseniz bir bebek kamerasına ihtiyaç duyabilirsiniz fakat bunlar açıkçası biraz masraflı olabiliyor. Öyleyse neden eski Android telefonunuzu bir bebek mönitörüne dönüştürmeyesiniz?

Baby Monitor & Alarm gibi uygulamalar aracılığıyla telefonunuzu bebek kamerası olarak kullanabilir, onun odada neler yaptığından haberdar olabilir, hatta sevdiği şarkıları dinletebilirsiniz.

Telefonu Uzaktan Kumanda Yapın!

Birçok akıllı telefonda kızılötesi özelliği bulunuyor ve bu sayede televizyon kumandasına dönüşebiliyorlar.

Google Play Store içinde çok sayıda uzaktan kontrol uygulaması bulunurken, resmi Sony uygulamasıyla PlayStation 4’ünüzü dahi kontrol edebilirsiniz.

Güvenlik Kamerası

Ev otomasyon sistemleri – akıllı evler giderek popüler hâle gelirken, eski Android telefonlar da güvenlik kamerası olarak kullanılıyor. Manything gibi servisler eski telefonunuzdan yeni telefonunuza yayın yapılmasına izin verirken, aynı zamanda hareket algılayıcı da koyabiliyor ve sesli mesajla uyarı alabiliyorsunuz. Kısacası kullanmadığınız telefonunuzu bundan daha iyi şekilde değerlendirmeniz zor.

Araç Kamerası

Kaza anlarını kayda almak için kullanılan araç kameraları da son yılların trendleri arasında ve bir araba kamerasına yüklü para ödemek yerine eski Android telefonunuzu değerlendirebilirsiniz. DailyRoads Voyager gibi uygulamalar buna izin verirken, aynı zamanda pek çok uygulamayla HD video kaydı alabilir, GPS’i açabilirsiniz.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim